به گزارش صبح توس؛ فرزاد فتاحی صبح امروز در نشست با فرماندار نیشابور و مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان در این شهرستان اظهار کرد: هم اکنون ۱۵۰ مکان ورزشی در حال ساخت در استان خراسان رضوی وجود دارد که برای تکمیل آنها چهار هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است. با بودجه کنونی اتمام این طرحها حدود هشت سال به درازا می کشد در حالی که با همکاری بخش خصوصی می توان زودتر این طرحها را به بهره برداری رساند.

وی ادامه داد: اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برای اتمام این طرحها آمادگی دارد که با بخش خصوصی به طور ویژه همکاری کند و به سرمایه گذارانی که مایل به ایجاد بخشی تجاری در داخل مجموعه های ورزشی باشند تسهیلات و مشوقهای خوبی داده می شود و حتی اگر دارای زمینی خارج از مجموعه های ورزشی باشند نیز برای گرفتن مجوز تجاری همکاری می شود تا ارزش سرمایه گذاری در این بخش افزایش یابد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: در همین راستا با همکاری ویژه مجتمع فولاد خراسان استخر، سالن بدنسازی و سالن توپی مجموعه ورزشی انقلاب نیشابور تکمیل و به بهره برداری می رسد.

فتاحی افزود: توقع این بود که این مجموعه ورزشی پنج هزار نفری تا آخر امسال به بهره برداری برسد اما با توجه به شرایط اقتصادی و مطالبات پیمانکار این اتفاق نیفتاد و در صورت تامین اعتبار تا پایان خرداد سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: با تامین اعتبار ۴۰ میلیارد ریالی توسط نمایندگان نیشابور پیست تارتان این مجموعه هم که ساخت آن ابتدا در دستور کار قرار نداشت احداث می شود.

فتاحی گفت: با وجود این که استان خراسان رضوی دارای استعدادهای درخشان و ظرفیتهای فراوان ورزشی است ولی برخی شهرستانهایش فقط یک سالن ورزشی دارند.

انتهای پیام/