به گزارش صبح توس؛ وضعیت ما در حوزه خبررسانی منطقه‌ای مطلوب بوده اما از رسانه‌هایی چون صداوسیما و روزنامه‌های سطح استان که منعکس‌کننده اخبار در فضای خارج از شهرستان هستند، گلایه‌مندم.

 

وی ضمن تقدیر از کلیه خبرنگاران که به گفته وی همواره همراه بوده و پوشش‌دهنده اخبار حوزه‌های مختلف هستند، افزود: متأسفانه این نوع پوشش خبری درشان و منزلت شهرستان در سطح استانی و کشوری نیست و من انتظار دارم خبرنگاران از یک‌سو تحرک و پویایی بیشتری را به خرج داده و از طرفی مدیران هم رسانه‌ای باشند.

 

فرماندار تربت‌حیدریه خاطرنشان کرد: رسانه‌ها همیشه کمک می‌کنند به توسعه شهرستان و درحالی‌که پدیده شهروند خبرنگار در فضای مجازی مرزها را درنوردیده ، مدیران باید به همان میزان که در فضای مجازی در برابر یک تلنگری که به آن‌ها داده می‌شود، واکنش نشان می‌دهند؛ به همان میزان هم انتظار دارم پاسخگوی مطبوعات محلی و استانی به‌صورت مطلوب و به‌موقع باشند.

 

رستمی در ادامه صحبت‌های خود از خبرنگاران درخواست کرد تا در سال آینده بی‌محابا مدیران شهرستان را نقد کرده و به معنای واقعی از مدیران مچ گیری نمایند. البته نقد مورد انتظار وی از رسانه‌ها که به عقیده او چشم بینای مسئولین هستند،نقد منصفانه بود.

 

وی با تاکید بر قرار گیری مدیران شهری در یک فضای شفاف و شیشه ای ؛ صریح و شفاف به مدیران دستور داد تا در سال آینده اداره ای نباشد که پاسخگوی خبرنگاران نبوده باشد.

 

رستمی گفت: اگر اداره ای نتوانست خبری را به رسانه‌ها بدهد، خبرنگاران اطلاعات مربوط به آن اداره را از من درخواست نموده تا ارائه نمایم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه در این جلسه اینگونه بیان داشت که ما در سال ۹۸ برای ایجاد توسعه در شهرستان نیازمند جریان سازی رسانه‌ای بوده و این جریان سازی به کمک خبرنگاران و همت مدیران رسانه‌ای محقق خواهد شد.

 

 

حال باید کمی تا آغاز سال جدید صبر کرد تا معلوم شود، تحقق این امر از سوی خبرنگاران محلی در چه سطحی مورد پیگیری بوده و البته تحمل و سعه صدر مدیران شهری و پاسخگویی آن‌ها در برابر انتقادات رسانه‌ها ،چه میزان خواهد بود.

 

موضوعی که اگر واقع بینانه به آن نگاه کنیم، تاکنون نه حرکت فضای رسانه‌ای غالب در شهرستان به سمت اصطلاحا مطالبه گری و انتقاد جدی از مسئولین بوده و نه در مواقعی برخی مدیران از تاب و تحمل لازم در برابر انتقاد منصفانه اندک رسانه‌های مطالبه گر برخوردار بوده اند.

 

اما از سویی اصحاب خبر باید اظهارات نماینده عالی دولت در شهرستان را به فال نیک گرفته و از این فضای ایجاد شده یا به نوعی مطالبه شده از سوی این مقام مسئول ؛برای انجام جدی تر رسالت خبرنگاری و انتقاد از مسئولان و همچنین پیگیری مطالبات مردمی برای اصلاح در امور و توسعه شهر ، حداکثر بهره را ببرد.

انتهای پیام/