به گزارش صبح توس؛ هادی بختیاری صبح امروز در همایش سالروز پایان سرایش شاهنامه با تاکید بر اینکه شاهنامه یک ظرفیت فرهنگی کامل برای تعریف هویت شهری است، گفت: حوزه فرهنگی شهرداری به ظرفیت‌های فرهنگی و هویتی مشهد نگاه ویژه‌ای دارد چون اعتقاد داریم حوزه زیستی ما دارای یک پیشینه قوی تاریخی است.
 بختیاری ادامه داد: با رسیدن به وضع مطلوب فاصله زیادی داریم؛ یکی از منابعی که ما را در رسیدن به رشد و تعالی کمک می‌کند، استفاده از ظرفیت‌های تاریخی است.
وی با بیان اینکه متاسفانه این نگاه وجود دارد که اگر به یک عنصر توجه و آن را تقویت کنیم باید به سایر حوزه‌ها بی‌تفاوت بود، افزود: نگاه همکاران ما در بخش فرهنگی اجتماعی شهرداری یک نگاه جامع و کامل است و معتقدیم از همه حوزه‌های فرهنگی باید استفاده کرد.
رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد تصریح کرد: فردوسی و شاهنامه ظرفیت‌ بالایی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی دارد که کمک شایانی به شکل‌گیری یک الگو در جهان معاصر برای درمان مصیبت‌های ما دارد. از آنجایی که سهم هر بخش هویتی باید ادا شود، موضوع شاهنامه و فردوسی در دستور کار شهرداری مشهد قرار دارد و در مواقع مختلف فضاهایی را در این خصوص ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/