به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم حسینی صبح امروز در آخرین جلسه شورای اداری استان در سال 97 که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن ایام تعطیلات نوروز اظهار کرد: از تلاش های اعضای ستاد خدمات سفر که تمام امکانات و ظرفیت ها را برای ارائه خدمات شایسته به زائران بارگاه منور رضوی به کار گرفته اند، قدردانی می کنم.
وی افزود: همانند سال های گذشته، در نخستین روز بهار 98 در حرم مطهر رضوی میزبان رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم و با حضور پرشور زائران و مجاوران از رهنمودهای معظم له برای پیشبرد امور در سال آینده بهره مند خواهیم شد.
استاندار خراسان رضوی در ادامه با اشاره به زمان اندک باقی مانده تا پایان سال مالی 97 اظهار کرد: بر اساس قانون، اعتبارات برخی از ردیف های بودجه ای باید تا پایان سال توسط دستگاه های اجرایی جذب شود لذا تاکید داریم که مدیران برای جذب اعتبارات ابلاغی به دستگاه های مربوطه، تمام تلاش خود را به کار گیرند تا هیچ بودجه ای بی جهت به خزانه برگشت نخورد.
وی بیان کرد: اگر حتی ریالی از اعتبارات هر یک از دستگاه های اجرایی جذب نشود، به عنوان عملکرد منفی در کارنامه کاری آن دستگاه ثبت خواهد شد به همین دلیل درخواست می کنم که با همکاری سازمان برنامه و بودجه برای جذب اعتبارات ابلاغی تلاش شود.
رزم حسینی در بخش دیگری از سخنان خود، به برخی از چالش های استان در سال 97 اشاره کرد و گفت: معضل موسسات مالی و اعتباری می توانست هر کشوری را ساقط یا هر دولتی را با بحران جدی مواجه کند اما خوشخبتانه در سالی که گذشت، با مسئولیت پذیری ریاست محترم جمهوری و تدبیر مدیران در سطح ملی و استانی، موضوع به نفع مردم تمام شد.
وی به آخرین اقدامات انجام گرفته برای تعیین تکلیف پرونده پدیده شاندیز هم اشاره کرد و گفت: از روزی که مسئولیت استانداری خراسان رضوی را پذیرفتم تا به امروز 11 جلسه با موضوع پدیده برگزار کرده ایم که از این تعداد، 4 جلسه با وزیر اقتصاد و 2 جلسه هم با اعضای شورای تامین بوده است.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: اخیرا هم جلسه ای با حضور اعضای دبیرخانه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سرانه قوا متشکل از معاون اقتصادی رئیس جمهور، معاون اول قوه قضائیه و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار و تصمیمات خوبی گرفته شد.
وی با بیان اینکه هدف ما حفظ حقوق سهامداران مردمی است، تاکید کرد: دبیرخانه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا اعلام آمادگی کرده است که در صورت ارائه پیشنهادی مشخص از سوی وزیر اقتصاد، موضوع تعیین تکلیف پرونده پدیده در یکی از جلسات این شورا بررسی شود. 
رزم حسینی اظهار کرد: یکی از الزامات به نتیجه رسیدن برنامه ریزی ها و رفع مشکل سهامداران، صدور دستور قضایی است که در این رابطه هماهنگی خوبی بین مدیریت استانی و دستگاه قضایی وجود دارد و تلاش بر این است که هر چه سریعتر دادگاه رسیدگی به پرونده پدیده برگزار شود.
وی همچنین با اشاره به شرایط امنیتی استان گفت: با همکاری اعضای شورای تامین و تلاش نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی، امسال شرایط امنیتی خوبی را تجربه کردیم و امیدواریم این شرایط سال آینده هم ادامه پیدا کند.
استاندار خراسان رضوی در ادامه، به مشکلات اقتصادی ایجاد شده به دلیل اعمال تحریم های ظالمانه اشاره کرد و افزود: رئیس جمهور آمریکا با خروج یک طرفه از برجام به عنوان یک معاهده بین المللی، آبرو و اعتبار خود را در جامعه جهانی از دست داد و باعث شد که دید بسیاری از کشورها نسبت به آمریکا تغییر کند.  
وی بیان کرد: دولت همزمان با خروج ترامپ از برجام تلاش کرد که آثار سوء بدعهدی آمریکا در عمل به تعهدات را به حداقل برساند و از طریق مدیریت اقتصادی در شرایط بحران، مشکلات را برطرف کند و امیدواریم که سال آینده باتوجه به برنامه ریزی های انجام گرفته، مشکل خاصی ایجاد نشود.
رزم حسینی با اشاره به اینکه اقتدار جمهوری اسلامی ایران و برخی کشورهای منطقه، آمریکا را تحقیر کرده است، افزود: خروج آمریکا از سوریه و عراق در نتیجه اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی ایران بود و به همین دلیل تحولات یمن هم درحال تغییر به نفع جبهه مقاومت و مردم این کشور است.
وی در ادامه با بیان اینکه، چهل سالگی انقلاب اسلامی را با سربلندی پشت سر گذاشتیم، ادامه داد: به رغم همه کاستی ها، مردم در 22 بهمن امسال وفاداری خود به انقلاب را اثبات کرده و نشان دادند که وفادار اسلام، انقلاب، مقام معظم رهبری و آرمان ها هستند و از این بابت باید سپاسگذار مردم باشیم.
استاندار خراسان رضوی گفت: پیام مقام معظم رهبری در آغاز دهه پنجم انقلاب، راهبردی و مهم بود و قطعا متولیان امر در حوزه قضایی، اجرایی و قانون گذاری برای کاربردی کردن این بیانیه اقدامات لازم را انجام خواهند داد.
وی به سفر اخیر رئیس جمهور به کشور عراق هم اشاره کرد و افزود: سفر رسمی دکتر روحانی بعد از تحولات گسترده این کشور، در صحنه بین المللی بسیار موثر واقع شد و به رغم اینکه ترامپ شبانه با اسکورت نیروی هوایی شبانه به عراق سفر کرد، رئیس جمهور ایران به همراه هیئت بلند پایه با برنامه ریزی قبلی به این کشور سفر کرد و موافقت نامه های خوبی امضا شد.
رزم حسینی اظهار کرد: در سال 98 با برقراری مناسبات خوب اقتصادی با عراق و سوریه و برخی کشورهای منطقه می توانیم در حوزه اقتصادی، مشکلات را پشت سر بگذاریم. در شرایط کنونی باید تابع فرمایشات رهبر معظم انقلاب باشیم و زمانی که ایشان ما را به مقاومت در برابر دشمن توصیه می کنند، باید در این مسیر گام برداریم.
وی با بیان اینکه صدا و سیما و راویان دوران دفاع مقدس هنوز نتوانسته اند به طور شایسته واقعیتها و فرهنگ ایثار و شهادت را به جامعه منتقل کنند، تاکید کرد: برای عبور از شرایط موجود و رفع مشکلات اقتصادی باید  همچون دوران دفاع مقدس بر روی آرمان ها پافشاری کرده و برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه هیچ سرمایه گذاری نباید به هر دلیلی با در بسته در دستگاه های اجرایی مواجه شود، خاطرنشان کرد: قانونی که از ایجاد اشتغال، توانمندسازی مردم و کارآفرینی توسط سرمایه گذاران جلوگیری کند را باید اصلاح کرد و تغییر داد. در شرایط فعلی همه قوانین باید شرایط را برای فعالیت کارآفرینان تسهیل کند.

انتهای پیام/