به گزارش صبح توس؛ سیدرضا فاطمی امین صبح امروز در نشست خبری اقدامات سال 97 و برنامه‌های نوروز 98 آستان قدس رضوی با اعلام خبر راه‌اندزی سامانه شفافیت اقتصادی آستان قدس رضوی، ابراز کرد: این سامانه در قالب یک صفحه اینترنتی راه‌اندازی می‌شود تا تمام فعالیت‌های اقتصادی آستان قدس رضوی و سود و زیان شرکت‌های آن توسط مردم قابل رصد باشد.

وی افزود: تمام جریان مالی آستان قدس رضوی مبتنی بر نذر و وقف است و ما مردم را سهام‌داران حقیقی این آستان می‌دانیم بنابراین معتقدیم مردم باید در جریان امور اقتصادی آستان قدس رضوی باشند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در رابطه با برنامه‌های نوروز 98، خاطرنشان کرد: امسال نیز مردم مشهد و خادمان آستان قدس رضوی توفیق میزبانی از سخنرانی نوروزی مقام معظم رهبری را دارند، این مراسم پنجشنبه اول فروردین ماه ساعت 15 در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر آغاز خواهد شد. نمایشگرهای پهن پیکر در صحن‌های حرم مطهر این مراسم را پوشش تصویری خواهند داد.

فاطمی امین افزود: همچنین در تالار قدس حرم مطهر برای زائران غیرفارسی زبان سخنرانی مقام معظم رهبری ترجمه همزمان خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته در فاصله زمانی 28 اسفندماه تا 15 فروردین حدود 9 میلیون زائر وارد مشهد شدند، تصریح کرد: آستان قدس رضوی با توجه به این حجم زائر برنامه‌ریزی‌های لازم را برای میزبانی انجام داده است، برنامه تحویل سال آستان قدس از ساعت 20 روز چهارشنبه در صحن جامع رضوی آغاز خواهد شد و مراسم تحویل سال نیز ساعت یک و 28 دقیقه بامداد روز پنجشنبه خواهد بود.

فاطمی امین با اشاره به تقارن نوروز امسال با ایام البیض و مراسم اعتکاف، گفت: در نوروز امسال مراسم اعتکاف در مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی اجرایی خواهد شد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات زائران برای تردد در مشهد برای تشرف به حرم مطهر رضوی، عنوان کرد: در داخل حرم مطهر امکانات بسیار خوبی برای زائران فراهم شده است، اما متأسفانه در حوزه حمل نقل عمومی و پارکینگ، زائران با مشکل مواجه هستند.

وی با بیان اینکه همکاری‌های بسیاری خوبی میان دستگاه‌های مختلف برای حل مشکلات زائران انجام شده است، اظهار کرد: برنامه‌های بلندمدت و کوتاه مدت خوبی برای حل مشکلات زائران در حوزه حمل و نقل عمومی و پارکینگ در مشهد برنامه ریزی شده است که با همکاری دستگاه‌های مختلف همچون آستان قدس، شهرداری مشهد، استانداری خراسان رضوی، اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/