به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا با اعطا نشان ذوالفقار به سردار حاج قاسم سلیمانی از یکی از جهادگران راه خدا تقدیر کردند.

وی همچنین این نشان را نشانه ای از رضایت ولی فقیه زمان دانست و خاطرنشان کرد: نشان ذوالفقار نشانه ای از تقدیر فرمانده از سربازی بود که نابودی داعش را ماه ها پیش در نامه ای اعلام داشت و نشانه ای از تقدیر مردم مسلمان ایران، سوریه، عراق، فلسطین، لبنان، پاکستان و سایر کشورهای اسلامی که هر کدام به نوعی در سالیان اخیر طعم تلخ نا امنی و شرارت ناشی از گروه های متجاوز و تروریست ها را چشیده بودند و امروز نیز قدر امنیت و امنیت آفرینان را به خوبی درک می کنند.

خطیب جمعه خلیل آباد ادامه داد: این نشان، نشانه ای است از پاسداشت رزمندگان سپاه قدس ایران، قهرمانان حزب الله لبنان، دلیرمردان سپاه فاطمیون افغان، دلاورمردان حشد الشعبی عراق و سوریه و... که سالها در برابر گروه های تکفیری ایستادگی و مقاومت کردند.

 

استقبال مقامات عراقی از رئیس جمهور نشان دهنده عمق روابط صمیمانه دو کشور بود

وی در ادامه با اشاره به سفر رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران به عراق در هفته ای که گذشت، تصریح کرد: رئیس جمهور ایران بر اساس دعوت رسمی دولت عراق مهمان عراقی ها بودند و این سفر سه روز به طول انجامید و استقبال گرم عراق از رئیس جمهور کشورمان نشان دهنده عمق روابط صمیمانه دو کشور است.

ناهیدی با بیان اینکه این اولین سفر رئیس جمهور ایران بعد از انقلاب به عراق بود که توافقات خوبی در زمینه های سیاسی، امنیتی، اقتصادی، زیارتی و گردشگری و... بدست آمد، اذعان کرد: توافق در خصوص اروندرود، روادید برای تجار، ویزای رایگان برای مسافران، یادداشت های تفاهم در زمینه های نفت، تجارت، حمل نقل ریلی، بهداشت و... حاصل شد.

 

ضروت آگاه سازی و روشنگری مردم برای کاهش تلفات ایام نوروز و چهارشنبه سوری

وی در ادامه با اشاره به عید نوروز و چهارشنبه سوری، عنوان کرد: با همه تلاش ها، تذکرات و هشدارهایی که از سوی نهادها و سازمان های مختلف انجام می شود متاسفانه در ایام چهارشنبه سوری و همچنین تصادفات عید نوروز مجروحان و تلفات زیادی داریم.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه آگاه سازی و روشنگری عمومی مردم باید صورت گیرد تا تلفات این ایام کاهش پیدا کند، تشریح کرد: تصادفات هزینه های زیاد مادی و روحی دارد و مرگ یک نفر می تواند یک خانواده را داغدار کند؛ در سال گذشته بیش از هزار نفر در تصادفات جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/