محمد رضا جویا در گفتگو با صبح توس خاطر نشان کرد: آسیب های ناشی از مواد محترقه و منفجره یا آتش افروزی چهارشنبه پایان سال، تهدیدی جدی برای سلامتی افراد خصوصاً کودکان و نوجوانان است و هر گونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل‌انگاری در برپایی مراسم چهارشنبه سوری می تواند زیان های جانی و مالی سنگین و غیر قابل جبرانی را در پی داشته باشد.

وی ضمن اشاره به اهمیت نقش خانواده ها در پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال گفت: والدین در پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری نقش مهمی دارند. آنها می‌توانند کودکان و نوجوانان خود را با خطرهای آتش بازی آشنا کنند و به آنها بفهمانند که در مقابل مواد محترقه و منفجره چقدر آسیب پذیرند.

 جویا  افزود : بیان برخی از تجربیات ناگوار گذشته می تواند سودمند باشد و بچه ها را هوشیار تر کند. همچنین ضروری است که والدین در تهیه وسایل بی خطر فرزندانشان را همراهی نمایند.

رئیس اداره پیشگیری از حوادث و بلایای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن تاکید بر اینکه استفاده از مواد آتش بازی حتی در صورتی که مراقبت کامل صورت گیرد، هرگز به طور کامل ایمن نیست، گفت: حوادث نه تنها ممکن است برای کسانی که از آن استفاده می کنند به وجود آید، بلکه ممکن است سلامتی تهیه کنندگان را نیز به مخاطره بیندازد.

جویا از شهروندان خواست از مکان هایی که مواد محترقه در آن استفاده می شود دوری کنند. 

انتهای پیام/