به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم حسینی شب گذشته در گردهمایی که به مناسبت بزرگداشت مقام شهدا در مشهد برگزار شد، ضمن بیان این که باید امنیت اقتصادی قوام پیدا و استمرار یابد تا حجم کارآفرینان افزایش پیدا کنند، افزود: باید
مسیر کسب وکار را هموار کنیم و این با مدیریت جهادی امکان پذیر است البته جهادی به این معنی که تلاش که با درایت و تدبیر همراه است.

وی گفت:  خدا می فرماید کسانی که در راه خدا با جان و مال خودشان جهاد کردند و به شهادت رسیدند نزد ما زنده هستند و روزی می خورند. 

استاندار خراسان رضوی ضمن بیان این که انقلاب هزینه های زیادی پرداخت کرده است، افزود: جوانان ما در مسیر انقلاب جانشفسانی بسیاری برای عزت کشور کردند و از سراسر کشور برای لبیک به امام عزیز به جبهه ها رفتند و از کشور دفاع کردند. 

وی ضمن بیان این که برای نسل جدید باید راه شهیدان را تبیلغ کرد، در همین راستا گفت: آنهم جوانانی که شبکه های مجازی آنها را نسبت به مسئولان بدبین کرده و برای آنها شبهه ایجاد می کنند که مردم برای چه به جبهه رفتند؟ باید جوانان ما در پاسخ بگویند که برای آرمانها  وسرزمینشان رفتند. کدام شهید است که برای آب برق یا مسکن رفته باشد، بر این اساس جوانان ما از بزرگان خودشان باید درس بگیرند.

رزم حسینی در همین رابطه اذعان کرد: شهید زنده ای مثل سلیمانی که چهل سال است لباس رزم را از تنش درنیاورده و برای امنیت همه جای ایران حاضر شده از خودش بگذرد و توانسته موج فرهنگ شهادت را حتی درآن سوی مرزها و در کشورهای اسلامی ایجاد کند. چه چیزی می تواند این رشادتها را جبران یا او را راضی کند؟  این افراد برای عزت کشور و راه اسلام تلاش کردند نه چیز دیگری.

استاندار خراسان رضوی گفت: ای کاش رسانه قوی داشتیم و می توانستیم گفتمانی راه بیندازیم  تا بگوئیم عزیزان ما با دست خالی دفاع کردند در شرایطی که هیچ کس با ما نبود، اما چیزی که ما را تا امروز نگه داشته است امید و پایداری و استقامت بوده است.

وی صداقت و شفافیت را رمز موفقیت دوران دفاع مقدس برشمرد و خطاب به خواهران و مادران شهدا گفت: زمانی که فرزند شما به جبهه می رفت و با شکست برمی گشت آیا شما به عنوان مادر ناامید می شدید یا فرزند بعدی خود را روانه جبهه می کردید؟ قطعا دوباره این کار را انجام می دادید چرا چون صداقت و راستگویی دیده بودید.

رزم حسینی گفت: بخش عمده ای از پشتیبانی جنگ را  مردم انجام دادند حالا بعد از 40 سال از جنگ باید با مردم صادق باشیم. این رمز موفقیت ماست. آقا گفتند اگر مردم صداقت دیدند با مسئولان همراه می شوند.ما امروز می توانیم کشور را با مردم اداره کنیم. 

استاندار خراسان رضوی در این گردهمایی خاطر نشان کرد: اگر می خواهیم آرمانهای شهدا در تاریخ زنده بماند باید استقامت کنیم و فرزندانمان را توجیه کنیم که گذشتگان آن ها چه افتخاراتی کسب کردند. این  را بگویم اگر امروز کاستی هایی وجود دارد ما کارگزاران مقصریم نه انقلاب و آرمان های آن.

«مفتخرم که خادم امام رضا هستم» این را رزم حسینی بیان کرد و ادامه داد: اقتصاد مردمی واقعی اقتصاد مقاومتی است که در قالب آن برخی از شهرستان ها را جلو بردیم. همان الگویی که چند سال پیش محقق شد و مقام رهبری هم آن را تحسین کردند بهرحال در این راه به دعای خانوداه شهیدان نیازمندیم.

وی ادامه داد: به سردار سلیمانی گفتم این صبر را از کجا آورده ای؟ گفت من 151 مادر شهید در استان کرمان دارم که من را به اسم دعا می کنند. برای همین بود که می گفت: من به دعای مادران شهید زنده ام.

رزم حسینی گفت: اگر امروز رئیس جمهور ما با سربلندی به عراق می رود این عزت جمهوری اسلامی است حتما بدانید اگر حوزه قتصادی هم مبتنی بر مردم حرکت کند عزت مردم بیشتر خواهد شد و توامندی مردم افزایش پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/