مجتبی شاکری در گفت و گو با خبرنگار صبح توس  اظهار داشت: همه ساله در پایان ایام سال شاهد رونق گرفتن سفرهای نوروزی به ویژه از مسیر شهرستان خلیل آباد هستیم.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر اقدامات و اطلاع رسانی خوبی در حوزه خدمات سفر انجام گرفته است، خاطرنشان کرد: هم افزایی و استفاده از نظرات تمام اعضای ستاد خدمات سفر شهرستان خلیل آباد از اهداف برگزاری این سمینار تخصصی است.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه شهرستان خلیل آباد در مسیر جاده ابریشم و زائران علی بن موسی الرضا (ع) قرار گرفته است، تصریح کرد: تمام تلاش اعضای ستاد خدمات سفر شهرستان باید برای ماندگاری بیشتر مسافران و گردشگران است و این امر نیازمند تلاش شبانه‌روزی تمام دستگاه‌های اجرایی است

وی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت گردشگری، کشاورزی و محصولات تولیدی شهرستان می تواند در ماندگاری هر چه بیشتر مسافران و گردشگران تاثیر داشته باشد، اذعان کرد: محصولات کشاورزی که با دسترنج کشاورزان به دست می آید را باید بتوانیم به بهترین نحو معرفی کنیم.

شاکری با بیان اینکه در سطح شهرستان  11 اثر  تاریخی فرهنگی ثبت آثار ملی شده است عنوان کرد: همچنین 6 اثر شامل «آیین های عاشورایی پرده خوانی، شبیه خوانی کندر، دسته بنی اسد، حیدری حیدار، آیین علم بندان و دانش سنتی تهیه کشمش خلیل‌آباد» در فهرست آثار معنوی کشور به ثبت رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات خوبی در راستای زیباسازی مبلمان شهری و فضای سبز شهرهای کندر و خلیل آباد انجام و محیط بسیار مفرحی برای مسافران و زائران فراهم شده است، تشریح کرد: برای اسکان مسافران نوروزی بالغ بر 6 مکان در نظر گرفته شده و سال گذشته بیش از 2 هزار نفر در مدارس شهرستان اسکان داده شدند.

رئیس ستاد خدمات سفر شهرستان خلیل آباد با اشاره به اینکه در ورودی شهر باید بستری را فراهم کنیم که با چشم انداز خود باعث ماندگاری مسافران نوروزی شود، ابراز کرد: سوغات سرا و بازارچه صنایع دستی در ورودی شهر راه اندازی می شود و شاهد حرکتی نو در ورودی شهر خلیل آباد خواهیم بود.

وی همچنین در پایان با بیان اینکه خلیل آباد باید به نقطه مقصد مسافران تبدیل شود، اظهار کرد: احکام کمیته های 10 گانه ستاد خدمات سفر شهرستان صادر شده است و تمامی دستگاههای خدماتی برای ایام نوروز در آماده باش کامل می باشند.

انتهای پیام/