به گزارش صبح توس؛ محمد حسین صفار هرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شب گذشته در همایش بصیرت افزایی  حوزه نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت سپاه شهرستان بجستان  که در مصلی نماز جمعه این شهر برگزار شد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب صحبت هایی را ایراد می کنند که اگر بتوانیم سخنان ایشان را  درک کنیم شاهد اتفاقات خیلی بزرگی خواهیم  بود.

وی ضمن توجه به بیانیه مهم رهبری در گام دوم چهل سالگی انقلاب افزود: بیانیه ایشان راهی است برای طی کردن چهل سال های بعدی  انشاالله چله دوم چهارصد ساله خواهد بود  و بدانید که راهی را در پیش گرفته ایم که این انقلاب به دست صاحب اصلی خود امام زمان (عج) برسد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: از پیشینه انقلاب اینگونه  می توان نتیجه گرفت هر جا که تکیه بر جوانان انقلابی کرده ایم مشکلمان  حل شده است،  خواهشی که از بزرگترها داریم این است که تجارب خود را به نسل بعدی انتقال دهند و امروزه این انقلاب به جایی رسیده است که پشت ابر قدرت ها  و دشمنان انقلاب را به خاک رسانده.

صفارهرندی ضمن توجه به جنگ های اخیر مدافعان حرم و رزمندگان سوریه عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران پیامی حتی برای خارج از مرز ها به وجود آورد،  به طوری  که انقلاب ما صادر شد و در سوریه و عراق حتی شاهد گروه های جهادی اسلامی هستیم. و دلیل این کشور عراق که چند سال پیش در حال جنگ با ایران بود به کشوری تبدیل شده است که هنگام عزیمت زائران در ایام اربعین با آنها به گرمی و لطافت برخورد می شود قدرت انقلاب اسلامی می باشد.

وی اذعان کرد: سیدحسن نصرالله اینگونه نقل می کرد، وقتی داعش در داخل سوریه مشغول بود ما باید در همان مکان  زمینگیرش می کردیم تا از ورود داعش به عراق جلوگیری شود  و رسانه های غربی در ایجاد رعب و وحشت گروهک تروریستی داعش نقش زیادی داشتند، اما افرادی چون  شهید نوروزی را داریم که با ایجاد مانور در قلب داعش باعث شدند تا این گروهک در سامرا زمین گیر شده  و به عقب برگردد.

صفاری هرندی گفت: امروزه از نظر رتبه های علمی در مقایسه با دیگر کشورهای پیشرفته از جایگاه بسیار خوبی برخورداریم به نحوی که در برخی جایگاه های جهانی مقام اول تا چهارم  را کسب کرده ایم.

وی ضمن توجه به برابری اقشار جامعه در جمهوری اسلامی تصریح کرد: یکی از برکات انقلاب ما برابری بین اقشار جامعه بود و آن موقعی که بنده وزیر بودم به ما گفته می شد:خود را پشت تحریم ها مخفی نکنید که 20 درصد از مشکلات به وجود آمده در جامعه مربوط به تحریم ها است و 80 درصد باقیمانده مربوط به سوء مدیریت مسئولین اجرایی کشور است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  عنوان کرد: در حال حاضر مجلس تشخیص مصلحت نظام  به تصمیم گیری در مورد پیوستن یا نپیوستن به پالرمو مشغول می باشد که آیا با پیوستن به این معاهده گروهی از مشکلات مردم باز خواهد شد یا این خود گره دیگری بر مشکلات مردم خواهد بود.

محمد حسین صفار هرندی در پایان اظهارکرد: چهل سال تجربه کافی ست  و دیدم که هر کجا در مقابل استکبار و غرب عقب نشینی کردیم بیشتر به سمت ما هجوم آوردند و فشار بیشتری بر ما وارد شد  و به دلیل قدرت بازدارندگی ما گزینه نظامی خیلی وقت پیش از دستور کارشان خارج شده است. و یادم نمی رود که جان بولتون آمریکایی در مشاجره با یکی از فرماندهان بلند پایه ارتش  بر سر جنگ با ایران  دچار تنش شدند تا جایی که به جان بولتون توصیه شد جنگ با ایران مانند جنگ با افغانستان و عراق راحت نخواهد بود.

انتهای پیام/