به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم حسینی صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال که در محل استانداری تشکیل شد گفت: درست است که حرف از اشتغال زایی و کارافرینی مطرح است اما ما نباید فراموش کنیم که در چه شرایطی به سر می بریم.
استاندار خراسان رضوی ضمن بیان این که در شرایط جنگی اقتصادی قرار داریم، افزود: ما در شرایط جنگی اقصاد هستیم پس بدیهی است که به اهداف خودمان به صورت کامل نرسیم و چه بسا که برخی  از واحدهای ما به تعطیلی کشیده شده باشند.
وی در همین راستا اضافه کرد: در علت ایجاد این شرایط خاص که ما حتی در تامین اقلام ضرروی مردم  با کاستی هایی روبرو هستیم نمی توان تحریم ها و سوء مدیریت ها را نادیده گرفت اما تلاش می شود از این شرایط خارج شویم و برای این کار لازم است که اول از خودمان شروع کنیم و در همین شهرستان ها شرایطی فراهم بشود که کارآفرین های واقعی فرمان اداره اقتصادی جامعه را به دست بگیرند. 
رزم حسینی با اشاره به این که افراد موفق باید محور توسعه شهرستان ها باشند: اضافه کرد: در صورت تحقق کامل این بستر، آنها ظرفیت شغل جدید را  در شهر مربوطه بوجود خواهند آورد لذا امیدواریم این اتفاق بیفتد.
استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش اذعان کرد: تسهیلاتی که در قالب وام های خود اشتغالی و زودبازده بوده، نشان می دهد دولت می خواهد شغل ایجاد می کند اما هادی شغل کیست؟ چه کسی باید این شغل را به ثمر برساند؟ ما باید وام را به کار بدهیم نه وام گیرنده؟
وی در این جلسه تصریح کرد: از سال آینده هر گونه تسهیلاتی را که بخواهیم ارائه کنیم در چهارچوب مدل اقتصاد مقاومتی خواهد بود، به این صورت که  دولت، معین های اقتصاد مقاومتی وافراد جویای کار هر کدام سهم خود را می پردازند. بنابراین اگر بخواهیم کار جدیدی در استان انجام دهیم باید همه از مدل اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم تا بتوانیم تحولی را در استان بوجود بیاوریم. 
رزم حسینی در بخش دیگری از سخنانش با ذکر این نکته که مدیریت منابع در استان به درستی انجام نشده است، خاطر نشان کرد: باید منابع جدید خلق کنیم و بعد از این که آن را تجهیز کردیم در اختیار اهلش قرار دهیم چون آمار شغلی که باید در استان ایجاد شود تلاش زیادی می خواهد اما در کنار این باید مراقب باشیم واحد های صنعتی نیز تعطیل نشوند.
وی در این جلسه خطاب به رئیس سازمان صمت استان که در جلسه حضور داشت، ضمن بیان این که واحدهای صنعتی باید آسیب شناسی شوند، افزود: واقعا چه زلزله ای مهم تر از این که یک واحد صنعتی تعطیل شود؟ این یعنی آمار طلاق و سارقین افزایش پیدا کرده است.
استاندار خراسان رضوی ضمن بیان این که اهلیت اقتصادی باید در مسئله اعطای تسهیلات در نظر گرفته شود، ابراز کرد: هر کارآفرین می تواند اصطلاحا زایشی باشد و  مانند خود چند کارآفرین دیگر را تربیت کند. وی می بینیم که دنیا را کارآفرین ها اداره می کنند، بهرحال برای همین است که شاید صد کمپانی جهانی وجود دارد که درآمدشان از دولت ها بالاتر است.
رزم حسینی با اشاره به این که شرکت دولت، شرکت مردم، دنیا را اداره می کنند، بیان کرد: شرکت ها باید خراسان رضوی را اداره کنند و ما کارگزاران هم به آن ها کمک کنیم و پشتیبانی لازم را به عمل آوریم.

انتهای پیام/