آیت‌الله سید مجتبی حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس پیرامون تأکید رهبری به مسئله فساد در بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: فرمایشات رهبری در مورد گام دوم انقلاب پیرامون مسئله فساد با هدف مبارزه با آن مطرح‌شده است؛ این درعین‌حالی است که هدف را فرستادن پیامبران الهی اجرای عدالت بوده است.

وی افزود: خداوند در قرآن کریم فرموده است، پیامبران را فرستادیم و به آن‌ها کتاب و میزان دادیم تا مردم برای عدالت بپا خیزند و جامعه عدالت‌گستر شود.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به مسئله وجود فساد در جامعه اشاره‌کرده‌اند، گفت: رهبری فرمودند که دشمن به فساد در جامعه دامن زده و آن را بزرگنمایی می‌کند، این در شرایطی است که فساد در جامعه ما نسبت به سایر کشورها کمتر است.

آیت‌الله حسینی با تأکید بر اینکه فساد در میان مسئولین جمهوری اسلامی زیاد نیست و تنها اقلیتی مرتکب فساد می‌شوند، عنوان کرد: دشمن سعی دارد در «گام دوم انقلاب» فساد را بزرگ جلوه دهد تا مردم و مسئولین مأیوس شوند؛ این مکر دشمن است تا به مردم حس بدبینی به همه‌چیز و همه‌کس دهد.

نماینده ولی‌فقیه در عراق بیان کرد: خوش‌بینی و حمل بر صحت دانستن امور از اصول اسلام بوده، اما دشمن حمل بر فساد دانستن امور را پیگیری می‌کند؛ رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اعلام کردند که مشکلات جمهوری اسلامی ایران قابل‌حل بوده و به امید خدا حل می‌شود.

وی ادامه داد: مسئله فساد در برابر عدالت باید مورد مراقبت قرار گیرد چراکه اگر جامعه را سالم کنیم، سالم باقی می‌ماند؛ اگر در میان مسئولان که فعل آن‌ها در جامعه اثرگذار است فساد صورت نگیرد، عدالت در جامعه برقرار می‌شود.

آیت‌الله حسینی با بیان اینکه امیدواریم بیانات رهبری پیرامون زدودن فساد از جامعه محقق شود، گفت: فساد در جامعه ما قبیح است، این در شرایطی است که فساد همچون لکه سیاهی بر جامه‌ای سفید مشهود است و باید تلاش کرد تا پاک شود.

انتهای پیام/