به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمد حسین ایروانی شب گذشته در مراسم گرامیداشت ولادت حضرت زهرا (س) ضمن تبریک این روز به تمامی مادران اظهار کرد: فاطمه (س) یک بانوى اسلامى و بهترین الگوی زنان و مادران در همسرداری، تربیت فرزند، حجاب و عفاف، پیروی از ولایت و غیرت است.

وی زندگی پر برکت ایشان را معیاری برای سبک زندگی اسلامی دانست و گفت: زندگی فاطمه‌ زهرا (س) از همه‌ ابعاد، یک زندگی‌ همراه با کار و تلاش، تکامل و تعالی روحی یک انسان است؛ او مانند کانونی برای مراجعات مردم و مسلمانان و کارگشای پیامبر (ص) بود.

امام جمعه درگز تاکید کرد: حضرت زهرا (س) در آن شرایط سخت که بارها به تفصیل بیان شده، زندگی را با کمال سرافرازی به پیش برده و فرزندانی همچون حسن و حسین و زینب را در دامان خود تربیت کرد.

حجت الاسلام ایروانی در ادامه به بیان سیره گفتاری و کرداری آن حضرت با همسر، فرزندان و جامعه پرداخت و عنوان کرد: حضرت زهرا (س) در برخورد با همسر، جهاد زن را خوب همسرداری کردن می دانست و با نهایت احترام با فرزندانش رفتار می کرد؛ آن حضرت همیشه سعی در آموزش و تربیت دینی و اخلاقی فرزندان خود داشتند تا آنجا که در حدیث شریف کساء حضرت فاطمه(س) در پاسخ سلام فرزند خود می فرماید: سلام برتو اى نور دیده ام و میوه دلم.

وی ساده زیستی و پرهیز از تجمل را یکی دیگر از محاسن آن حضرت برشمرد و گفت: ساده زیستی، مهریه کم، قناعت در زندگی، کار در خانه و کمک به اقتصاد خانواده و پرهیز از تجمل گرایی از خصایص والای آن حضرت زهرا (س) است.

خاطر نشان می شود در خلال این برنامه مراسماتی همچون اجرای سرود و تواشیح، تئاتر، مولودی خوانی و تجلیل از دو بانوی نو عروس تحت پوشش انجام شد.

انتهای پیام/