محمدحسن قدیری ابیانه در گفت‌وگو با صبح توس؛ اظهار کرد: مخاطب این بیانیه مهم رهبری علاوه بر جوانان همه آحاد مردم است چراکه معظم له ضمن تبیین وضعیت چهل سال گذشته، نقاط قوت و ضعف، چالش‌ها و توطئه‌های دشمنان، وضعیت حال و آینده کشور و جهان اسلام را نیز تحلیل و ارزیابی کردند.

 

وی تصریح کرد: در این بیانه راهبردی چالش‌ها و راهکارهای پیش رو گفته شد و در حقیقت این جوانان هستند که می‌توانند این چهل را بسازند و وارد چهل سال سوم انقلاب شوند.

 

عضو شورای راهبردی فرهنگ و اندیشه اسلامی بیان کرد: امید آینده و نیروی اصلی انقلاب و کشور در حقیقت جوانان هستند، جوانانی که امروز و آینده را می‌سازند و جالب اینکه آنچه در این بیانیه آمده خطاب به همه جوانان نه‌فقط تحصیل‌کرده‌ها بلکه همه جوانان در هر سطحی که قرار دارند.

 

قدیری ابیانه با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب شخصاً توسط رهبری تدوین‌شده و کسی در تنظیم آن دخیل نبوده، افزود: رهبر معظم انقلاب برای این بیانیه خیلی وقت گذاشتند که بسیار دقیق گذشته، حال و آینده مورد ارزیابی قرارگرفته است.

 

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام با بیان اینکه بیانیه رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب، چراغ راهنمای کشور در چهل سال آینده است از مراکز علمی و پژوهشی خواست تا با برنامه‌ریزی دقیق چشم‌انداز این بیانیه راهبردی را تدوین کنند.

 

قدیری ابیانه با تأکید بر اینکه همه باید این بیانیه را دقیق بخوانند، خاطرنشان کرد: چنانچه به این بیانیه در حوزه‌های مختلف برنامه‌ریزی و عمل شود موفقیت حاصل می‌شود اما اگر مانند بسیاری از مطالبات در حد شعار و همایش و گفتمان باقی بماند پیشرفتی واصل نخواهد شد.

 

وی عملیاتی شدن این بیانیه را مستلزم برنامه‌ریزی مدت‌دار عنوان کرد و گفت: برای هر بخشی در حوزه‌های مختلف باید یک برنامه ۵ ساله تدوین و اجرایی شود و در پایان هر پنج سال بررسی شود که تا چه میزان در این حوزه موفق بودیم و اگر موفقیت کم بوده و یا اصلاً وجود نداشته بررسی شود که کم‌کاری بوده یا نیازمند اصلاح و بازنگری هستیم.

 

عضو شورای راهبردی فرهنگ و اندیشه اسلامی اظهار داشت: این‌گونه هم نیست که چون این بیانیه هست دیگر نیازی به مطالعه بیشتر نداریم بلکه رهبری از آحاد مختلف جامعه خواستند این بیانیه تعمیق داده شود و نخبگان و صاحب‌نظران نظرات خود را ارائه کنند چراکه پیشرفت کشور به تلاش همه بستگی دارد و تنها مدیران نیستند بلکه کارگر، کشاورز، اصناف و همه اقشار مختلف حتی در سبک زندگی با اقدام خود در عملیاتی شدن گام دوم انقلاب نقش بسزایی دارند.

 

قدیری ابیانه گفت: امروز اگر کامل‌ترین چشم‌انداز را طراحی و تدوین کرده باشیم باید در طول زمان از آن بازخورد گیری کنیم چراکه این مسیر حتماً نیاز به اصلاح و بازنگری‌ها خواهد داشت.

 

انتهای پیام/