به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمد کازری در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: جوانانی که در دوران ۸ سال دفاع مقدس با مدیریت حهادی و روحیه ایثار و مقاومت و شجاعت به میدان آمدند نباید امروز به گونه ای عمل شود که از این ظرفیت انسانی عظیم در حوزه های مختلف کشور استفاده نشود.

وی تصریح کرد: کسانی که در خط مقدم منویات رهبری هستند بستر حضور نیروهای جوان، متخصص و با تجربه را فراهم کنند تا شتاب بیشتر و بهتری در پیشرفت کشور حاصل شود.

استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: ساختار در عرصه های قانون گذاری، راهبرد سازی استفاده و نیروی متخصص وارد عمل شود و قطعا با انجام این کار پیش بینی عالمانه رهبری محقق خواهد شد اما اگر از این سرمایه ها در حد شعار و گفتگو و همایش ها مانند بسیاری دیگر از مطالبات مشمول مرور زمان کنیم جرمی نابخشودنی مرتکب شدیم.

وی بیان کرد: برای استفاده بهینه باید این بیانه تبدیل به درس شود، درسی که روی آن کار شود و به مرحله اجرا برسد و اگر چنین انجام دادیم دین خود را نسبت به ولایت عمل کردیم.

خطیب جمعه موقت تربت حیدریه گفت: دشمن پیام خود را از راهپیمایی ۲۲ بهمن ملت ایران گرفته است حالا باید ببینیم دوستان در داخل این پیام را درک کرده اند که امروز با تهدیدات غلطی که غلط بودن آن به منصه ظهور رسیده تجربه گذشته را با بوسه بر پنجه گرگ تکرار کنند!

کازری افزود: با توجه به اعترافاتی که خود اروپایی ها دارند و بقول مرکل صدر اعظم آلمان  که اذعان کرده اروپا و آمریکا یک هدف دارند و در تاکتیک ها با هم اختلاف نظر دارند  و قطعا بدنبال این هستند که این اختلاف نظرات را برای رسیدن به اهداف از بین ببرند.

خطیب جمعه موقت تربت حیدریه تاکید کرد: قوانین fatf که امروز در مجمع مورد بررسی قرار گرفته یکی از موضوعات مورد اشاره اروپایی ها  این است که مباحث موشکی را تعدیل و یتا تعطیل کنیم و موضوع بعدی آنها حوزه نفوذ جمهوری اسلامی ایران است که حاضر نیستند تحمل کنند که ایران در کشورهای منطقه حضور دارند لذا امیدواریم مجمع بگونه ای عمل کند که دشمن برای همیشه از ایران ناامید شوند.

انتهای پیام/