به گزارش صبح توس؛ محمدحسن قدیری ابیانه ظهر امروز در همایش بصیرتی علمداران حریم ولایت در جمع نخبگان و فرهیختگان شهرستان تربت‌حیدریه اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و مشکلات اساسی که در جامعه وجود دارد و ریشه همه معضلات را فراهم کرده توقع مردم از حکومت برای تأمین نیازهای آنان است و بنا به این تصور نادرست همه منتظرند تا حکومت نیاز آنان را در سطوح مختلف برآورده کند کما اینکه چنین تصوری نادرست است.

 

وی تصریح کرد: تصور نادرست از منابع درآمدی کشور و اختلاس‌ها و همچنین واقعیت‌ها به‌عنوان ام المسایل مشکلات جامعه چنانچه برای مردم تبیین نشود زمینه‌ساز هرج‌ومرج خواهد شد.

 

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام با بیان اینکه اگر بتوانیم برای مردم به‌درستی تبیین کنیم که درآمد حاصل از منابع کشور به میزان هر نفر در جمعیت 80 میلیون نفری چقدر است بخش مهمی از توقعات مردم مبنی بر تأمین نیازهای آنان توسط حکومت کاهش می‌یابد و این تنبلی اجتماعی که امروز گریبان گیر جامعه شده نیز رخت خواهد بست.

 

قدیری ابیانه خاطرنشان کرد: امروز اگر هر کس در هر سطحی اعم از مسئولین و مردم بتوانند کار خود را به‌درستی انجام دهند و مسئولیت‌پذیر در برابر حل مشکلات و پیشرفت جامعه باشند می‌توانیم در گام دوم انقلاب و ترسیم چهل‌ساله آینده نظام نیز در مسیری صحیح حرکت کنیم.

 

وی بخش مهمی از مشکلات را متوجه آرایی دانست که همین مردم به صندوق‌های رأی ریختند و در ادامه افزود: امام راحل فرمودند نگذارید لیبرال‌ها بر سر کار آیند اما امروز متاسفانه لیبرال‌ها و مرفهین بر سر کار آمدند و لذا باید بررسی شود که چگونه است یک وزیر و یا معاون وزیر که چندین سال است سمت دارد امروز دارای ثروت‌های هزارمیلیاردی است.

 

قدیری ابیانه بیان داشت: امروز ضربه ای که به اعتماد عمومی و سرمایه اصلی نظام وارد شده به مراتب هزاران برابر بیشتر از ضربه ای است که حقوق های نجومی به اقتصاد کشور وارد کرده است.

 

سفیر سابق ایران در مکزیک اظهار کرد: امروز در مجلس شورای اسلامی کسانی به قوانین FATF و پالرمو رأی موافق دادند که دیروز با قانون شفافیت آرا و همچنین اعلام اموال عمومی حاصل شده از بیت المال مخالفت کردند.

 

وی افزود: امروز باید از ان نمایندگان و منتخبین ملت مطالبه گری شود که چگونه است با شفافیت آرا و اعلام اموال عمومی خودشان برای مردم مخالفند ولی می خواهند سیستم بانکی و اقتصادی کشور را برای غربی ها شفاف کنند.

 

عضو شورای بین الملل پژوهشکده فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: همانطور که مشخص است مخالفین این قوانین معتقدند که ما بدون پیوستن به آن می‌توانیم تحریم ها را دور بزنیم و این در شرایطی است که با امضای این معاهده ها دور زدن تحریم هم نیز جرم شناخته می شود.

 

انتهای پیام/