به گزارش صبح توس؛ فرزاد فتاحی در مجمع سالیانه هیئت ورزش های همگانی خراسان رضوی در محل سالن جلسات اداره کل اظهار کرد: برنامه های اجرا شده در یک‌سال اخیر توسط هیئت ورزش های همگانی، باعث رشد و بالندگی این ورزش در استان بوده‌است.

وی ادامه داد: قطعا این موضوع با کمک روسای شهرستان ها می‌تواند باعث رشد بیشتر این ورزش در استان شود تا این هیئت همانند سال های گذشته با افتخار به کار خود را ادامه دهد.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی ضمن تشکر از مجدآرا، رئیس این فدراسیون، بیان کرد: فعالیت پیگیرانه و مجدانه رئیس فدراسیون ورزش های همگانی باعث حساسیت مسئولین ارشد کشور در این رشته شده و با وجود توصیه همیشگی مقام معظم رهبری به توسعه ورزش همگانی، در نهایت اختصاص ۰.۲۷ درصد از ۹درصد مالیات ارزش بر افزوده به ورزش، باعث تغییر بسیار زیادی در حوزه ورزش کشورشده است که عمده آن در ورزش همگانی هزینه می‌شود.

فتاحی افزود: این ۰.۲۷ درصد مبلغ بسیار بالایی است و بعضا در بحث ورزش قهرمانی نیز از همین اعتبار ورزش همگانی استفاده می‌شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر همه مردم و مسئولین این موضوع را درک کرده اند که به جای هزینه درمان که مبلغ قابل توجهی از هزینه خانواده نیز می‌باشد، باید در ورزش هزینه شود تا با پیشگیری از بیماری، سلامتی برای مردم حاصل گردد.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی عنوان کرد: سال گذشته خراسان رضوی موفق شد در ورزش همگانی رتبه نخست را در کشور بدست آورد و با پیگیری هایی که انجام شده، در حال حاضر نیز در رتبه استان تغییری بوجود نیامده است.

فتاحی با اشاره به اینکه بخش عمده کار ما در شهرستان ها بوده است، تصریح کرد: تا حدودی توانستیم دغدغه مالی شهرستان ها را بر طرف نماییم و فعالیت های زیادی در شهرستان های استان اتفاق افتاده است.

وی خاطرنشان کرد: استان خراسان رضوی ظرفیت بسیار زیادی در ورزش دارد بنابراین ما به سمتی حرکت خواهیم کرد که در همه رشته های ورزشی جزو ۳ استان برتر کشور باشیم.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی در خصوص سال آینده گفت: برای سال ۹۸ برنامه ریزی ویژه ای در حوزه ورزش همگانی خواهیم داشت و در بحث اعتبارات دست شهرستان ها باز تر خواهد بود.

فتاحی در پایان اظهار کرد: اگر هر هیئت ورزشی با برنامه ریزی به جلو حرکت کند، قطعا بودجه و حمایت دریافت خواهد کرد.