به گزارش صبح توس؛ رضا مومن زاده صبح امروز در حاشیه برگزاری این رویداد اظهار داشت: هدف از برپایی دوره بازآموزی طرح نوروزی 98 و مسابقات امداد و نجات منطقه 3 خراسان رضوی، تجدید دوره های آموزشی و ارزیابی توانمندی امددگران است.

 

وی  با بیان اینکه این دوره به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت، افزود: 120نفر شرکت کننده مرد در چهار ماده کوهستان، جاده، آوار و اسکان با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

 

مومن زاده همچنین گفت: منطقه سه استان شامل شهرستان های گناباد، مه‌ولات، بجستان، بردسکن، کاشمر، تربت جام، خواف، رشتخوار، فریمان و تربت حیدریه است.

 

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار تربت حیدریه گفت: هر چند جمعیت هلال احمر این شهرستان در زمره دستگاه های بسیار فعال می باشد، اما امکانات آموزشی آن در شان این سازمان امدادگر و خدمت رسان نیست.

 

محمد ابراهیم داوودیان افزود: اهمیت این نقص زمانی بیشتر مشهود می شود که مسوولان جمعیت هلال احمر استان بدانند، شهرستان تربت حیدریه به لحاظ عقبه تاریخی، دارای موقعیت خاص استراتژیک در منطقه است.

 

وی گفت: همین اهمیت ها موجب شده تا فرمانداری تربت حیدریه به معاونت استانداری ارتقا پیدا کند و شایسته است دستگاه های اجرایی آن نیز به موازات این ارتقا، اعتباراتشان نیز افزایش یافته و از موقعیت ممتازتری برخوردار شوند.

 

داوودیان افزایش اعتبارات پژوهشی، آموزشی و پیشگیرانه را موجب کاهش هزینه های درمان و امدادرسانی دانست و از مسوولان جمعیت هلال احمر استان درخواست کرد نسبت به رفع کمبودهای آموزشی و امدادرسانی تربت حیدریه توجه بیشتری مبذول بدارند.

 

وی در ادامه به فعالیت های یک سال اخیر هلال احمر تربت حیدریه در حوزه آموزش اشاره کرد و گفت: آموزش همگانی و آموزش خانواده ها در مواجه با مخاطرات به تعداد پنج هزار و 200 خانوار و با جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر، برگزاری طرح های آموزشی دانش آموزی در 72 مدرسه و با جمعیت هزار و 500، عقد تفاهم نامه با شهرداری برای آموزش گروه‌های امداد در 27 محله، برگزاری دوره های آموزشی 22 ساعته به تعداد 50 دوره و با شرکت بالغ بر هزار نفر و برپایی دوره آموزش همگانی در سطح شهرستان با شرکت سه هزار و 500 نفر از جمله این اقدامات است.

 

جمعیت هلال احمر تربت حیدریه دارای سه پایگاه ثابت در مناطق گرماب، کامه و زاوه، می باشد.

 

پایگاه گرماب در فاصله 50 کیلومتری تربت حیدریه امدادرسانی تا رباط سنگ را پوشش می دهد.

 

پایگاه کامه در فاصله 25 کیلومتری تربت حیدریه جلگه رخ تا کارخانه کاشی را تحت پوشش دارد.

 

پایگاه زاوه در فاصله 30 کیلومتری تربت حیدریه کل مسیر تربت حیدریه تا مشهد را پوشش می دهد.

 

انتهای پیام/