حمید سلطانی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، از دستگیری بازپرس قلابی در خلیل آباد خبر داد و اظهار داشت: این بازپرس قلابی کارت شناسایی مجعول نیز به همراه داشته و آن را به رویت پرسنل مرکز درمانی رسانده بود.

وی با بیان اینکه در خصوص علل و انگیزه ارتکاب جرم تحقیقات در حال انجام می باشد خاطرنشان کرد: فعلا متهم با صدور قرار تامین روانه زندان شده است.

دادستان خلیل آباد با اشاره به اینکه در بازرسی از منزل متهم یک عدد مهر پزشکی با عنوان جراح عمومی به هویت و مشخصات متهم کشف شده که نشان از حرفه ای بودن متهم در امر جعل عنوان دارد، تصریح کرد: اقدام به موقع حراست مرکز بهداشت شهرستان و دستورات قاطع قضایی و اقدامات پلیسی و سریع پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان باعث شد تا فرد مذکور در کمتر از چهل روز از تاریخ ارتکاب جرم در یکی از شهرستان های همجوار دستگیر شود.

وی در توصیه ای به شهروندان ، علی الخصوص کارکنان اداری، اذعان کرد: نسبت به امر احراز هویت اهتمام ویژه ای داشته باشند و به صرف گفتار مخاطبین اکتفا ننمایند و در صورت ارائه کارت شناسایی و مشکوک بودن آن فوراً مراتب را به پلیس 110 اطلاع دهند.

سلطانی همچنین در ادامه عنوان کرد: یکی از روشهای راستی آزمایی اصالت کارت شناسایی ارائه شده مطالبه کارت ملی یا سایر اوراق هویتی معتبر و تطبیق آن با کارت شناسایی ارائه شده بوده که در مواردی می تواند موثر باشد.

انتهای پیام/