به گزارش صبح توس؛ فرزاد فتاحی صبح امروز در نشست خبری  اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی در خصوص دستاوردهای پژوهشی در سال ۹۶ اظهار کرد: ۵ طرح پژوهشی در استان اجرایی شد که از جمله آن میتوان به بررسی روش های نوین کشورهای پیش‌رو در توسعه ورزش‌های همگانی، بررسی عوامل خشونت در جوانان مشهد و ایجاد راهکار های کاهش آن، بررسی گرایش جوانان به تجرد و ایجاد راهکار های کاهش آن، طراحی الگو های فعالیت بدنی و ورزشی سالمندان با رویکرد افزایش مشارکت و بررسی نقش دین و آموزه های اخلاقی با میزان وقوع جرم و آسیب های اجتماعی اشاره کرد.

وی ادامه داد: در حوزه پژوهش از یک سری پایان نامه‌ها در مقطع کارشناسی ارشد حمایت های لازم از طرف اداره کل صورت گرفت همچنین اساتید این حوزه برای ارائه سه پایان نامه حضور پیدا کردند.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی بیان کرد: رویکرد ما و همه مسئولین استان در موضوع کاهش آسیب های اجتماعی بر نگاه علمی و پژوهشی در این حوزه می‌باشد چرا که قطعا بر اساس آن عملکرد سازمان ها در این خصوص بهبود خواهد یافت.

فتاحی عنوان کرد: امیدوارم یافته های پژوهشی مطرح شده، جنبه عملی به خود گرفته تا بتوانیم در راستای هدفمان در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه جوانان استفاده لازم را ببریم.

وی ضمن تشکر از دلگشا، مشاور استاندار در امور جوانان در خصوص کمک به اداره کل ورزش در مباحث پژوهشی و اجرایی جوانان، خاطر نشان کرد: امیدواریم با همراهی همه مسئولین بتوانیم در سال ۹۸ با فراخوان بیشتر و توجه ویژه به این حوزه، در رفع مشکلات جامعه به نحوی مطلوب، موثر واقع شویم.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی تصریح کرد: رویکرد وزارت ورزش نیز در این حوزه مثبت بوده چرا که جلسات دبیران مناطق برگزار و بررسی مشکلات استان ها در سطح کشور صورت گرفته است همچنین حوزه پژوهشی کشور فعال تر از گذشته به کار خود ادامه می‌دهد.

فتاحی در پایان از حضور پرشور مردم و جوانان در راهپیمایی ۲۲ بهمن تقدیر و تشکر به عمل آورد.

انتهای پیام/