به گزارش صبح توس؛ حسین مقصودی شب گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه بنده در خصوص  استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی از مخالفان این طرح هستم و این موضوع هنوز قطعی نیست و ایرادات شورای نگهبان به این طرح زیاد است اظهار داشت: نتیجه استانی شدن انتخابات خروج مردم از دایره تصمیم‌گیری‌ها و کاهش مشارکت مردم در امر انتخابات می‌شود.

مقصودی افزود: استانی شدن انتخابات مجلس ابهام و ایراد دارد و به زیان کشور است چون مشارکت مردم کاهش می‌دهد و قدرت احزاب بیشتر می‌شود و زمینه برای راه‌یابی صاحبان ثروت و تزویر به مجلس فراهم می‌شود و مناطق کم برخوردار دیده نمی‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آخرین حربه دشمن القای ناامیدی و جنگ اقتصادی است ادامه داد: دشمن در فضای مجازی به جوانان القا می‌کند که فساد در جمهوری اسلامی سیستمی است و در غرب مبارزه با فساد وجود دارد که این سخن دشمن هم دروغ است چرا که در جمهوری اسلامی کارگزاران نظام نیز در صورت فساد محاکمه می‌شوند.

 

مقصودی در ادامه با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس در کنار دولت هستند، تصریح کرد: استیضاح وزیران از وظایف نمایندگان مجلس است و استیضاح یا طرح سؤال درروند کمک به دولت و پیروزی بر جنگ اقتصادی صورت می‌گیرد.

 

وی با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی، اشاره کرد: مردم ایران میثاق عمیقی با انقلاب اسلامی دارند و باوجود مشکلات اقتصادی به عشق ولایت‌فقیه، آرمان‌های امام(ره) و شهدا در راهپیمایی 22 بهمن همچون سال‌های گذشته خوش درخشیدند .

مقصودی با اشاره به برخی دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: برقراری امنیت در سطح کشور، حضور فعالانه ایران در عرصه بین‌المللی و چرخش نخبگانی از این موارد است چنانکه قبل انقلاب پست‌های مدیریتی در اختیار درباریان بود و به برکت انقلاب اسلامی انتخاب مدیران بر مبنای شایسته‌سالاری است.

انتهای پیام/