بهروز بنیادی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی در منطقه ترشیز اظهار داشت: انقلاب اسلامی در هر یک از حوزه‌هایی که در نظر بگیریم پیشرفت‌های زیادی برای منطقه ترشیز داشته است.

وی با اشاره به حوزه بهداشت و درمان، خاطرنشان کرد: در حوزه بهداشت و درمان در اوایل انقلاب پزشکانی از خارج از کشور نظیر هند، پاکستانی و ... در ترشیز حضور داشتند ولی الحمدالله امروز ما در نیروی انسانی و تجهیزات پزشکی کاملاً خودکفا هستیم.

نماینده مردم ترشیز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اکثر پزشکان منطقه ترشیز، بومی هستند و این نشان‌دهنده یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب است که خوداتکایی در همه حوزه‌ها را به وجود آورد.

وی با بیان اینکه در بحث صنعت، دو شهرک صنعتی فعال با چند صد کارگر در حال کار در ترشیز داریم که بعد از انقلاب به وقوع پیوست، اذعان کرد: جاده‌های دسترسی روستایی، برق‌رسانی، گازرسانی، آب‌رسانی جز شهرستان‌هایی با رتبه‌های عالی در سطح استان هستیم که این موارد هیچ‌کدام قبل از انقلاب نبوده است.

بنیادی عنوان کرد: جاده کاشمر تا بردسکن قبل از انقلاب کاملاً خاکی بود ولی امروز آسفالت شده، گرچه هر چه که علم پیشرفت می‌کند قطعاً مطالبات مردم نیز تغییر می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه خوب است که گذشتگان و بزرگ‌ترها برای مردم و به‌خصوص نسل جدید این را بیان کنند که از کجا به کجا رسیدیم، تشریح کرد: هیچ نقطه بدون برق و آب در ترشیز بزرگ نداریم جز یکی دوتا ناحیه عشایری که تعداد خانوار کم است.

این مقام مسئول با اشاره به حوزه کشاورزی ابراز کرد: به خاطر خشک‌سالی‌هایی که در چند سال اخیر بوده، شاید توسعه کشاورزی دچار کندی شده ولی الحمدالله با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام‌شده شاهد افزایش تولید و صادرات محصولات منطقه به کشورهای خارجی هستیم و توانسته‌ایم خود را به‌عنوان قطب تولید کشمش، زعفران و پسته در کل کشور مطرح کنیم.

وی با بیان اینکه در مباحث مسکن روستایی با حضور بنیاد مسکن و فعالیت‌هایی که انجام‌شده، در بهبود فضای سکونت روستاها در جایگاه خوبی قرارگرفته‌ایم، تصریح کرد: در خصوص فضای پارک‌ها و فضاهای ورزشی کارهای خوبی صورت گرفته ولی لازم است تمرکز بیشتری در این حوزه داشته باشیم.

بنیادی ادامه داد:درسترسی به اینترنت، مخابرات و تلویزیون نیز جایگاه خوبی در سطح ترشیز دارد درصورتی‌که قبل از انقلاب حتی قادر به تماشای کانال یک و دو نبودیم و خوشحال هستیم که این اتفاقات رخ‌داده است.

وی همچنین گفت: آن چیزی که در دهه پنجم انقلاب بر آن تمرکز کنیم این است که بتوانیم ثروت آفرینی بیشتری برای مردم انجام دهیم و مردم را در بحث اقتصادی آموزش دهیم که شاید در این زمینه مقداری تأخیر کرده‌ایم.

نماینده مردم خلیل آباد، کاشمر و بردسکن در مجلس شورای اسلامی بر لزوم احیای اخلاق اسلامی و روحیه اوایل انقلاب تاکید کرد و خاطرنشان کرد: در بحث کمک به یکدیگر، ایثار و گذشتن از بسیاری از مسائل فردی به نفع جامعه و به نفع یکدیگر باید تلاش کنیم که اگر این اتفاق رخ دهد قطعاً مسیر توسعه‌ای که پیش گرفته ایم را به‌راحتی می‌توانیم ادامه دهیم و عملاً هیچ قدرتی نخواهد توانست در برابر قدرت مردم مقاومت کند.

انتهای پیام/