به گزارش صبح توس؛ محمدباقر قالیباف شب گذشته در مراسم فجر فاطمی که در محل مجتمع فرهنگی و مذهبی ثامن‌الائمه(ع) مشهد برگزار شد اظهار کرد: مبانی این انقلاب برخاسته از فرهنگ قرآنی و مکتب اهل‌بیت(ع) است و پیروزی انقلاب اسلامی نعمتی است که غفلت سبب فراموشی آن شده و به لطف خداوند امروز پس از گذشت ۱۴۰۰ سال، در سایه نظام ولایت و انقلاب اسلامی زندگی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه  با وجود مشکلات زندگی نباید تردیدی در دل ما راه یابد، خاطرنشان شد: انقلاب ما ریشه در محرم و صفر دارد و باید از حضرت فاطمه(ع) درس بگیریم، این حضرت برای دفاع از ولایت از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کردند، جامعه آن روزها بصیرت لازم و درک و فهم دقیقی نداشت، بخشی از مردم به‌دلیل تردید داشتن در دین به میدان نیامدند و نتایج آن در عاشورا و غدیر مشاهده شد.

وی اسلام سیاسی را دین ما معرفی کرد و ادامه داد: اسلام مبتنی بر باورها و سنت‌های الهی است، با ظلم مبارزه می‌کند، این اسلام طرف مستضعفان، عدالت، آزادی و حقوق مردم است، دشمنان با این اسلام مخالفند و نمی‌خواهند این دین مانع قدرت آن‌ها شوند، بنابراین اگر آمریکا در مقابل دین ما بایستد ما در مقابل تمامی آن‌ها می‌ایستیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: دشمنان هنوز به‌دنبال منحرف کردن مسیر انقلاب هستند، البته شرایط محیطی با زمان گذشته متفاوت است، در گذشته مردم از بصیرت لازم برخوردار نبودند اما امروز مردم ما فهیم هستند و درک دقیقی از دین برای آن‌ها وجود دارد، امروز مشکل ما در بخش مردم نیست.

قالیباف ضمن اشاره به فرمایشات امام راحل ادامه داد: امام(ره) فرمودند ما با استبداد شاه، رژیم شاه و پهلوی مقابله می‌کنیم اما نگران وجود و تأثیر غرب‌زده‌ها هستیم، چالش انقلاب از سوی تصمیم‌گیرانی رخ می‌دهد که مبتنی بر باورهای الهی گام برنمی‌دارند، تصمیم‌گیرانی که اجرای دین را از وظایف خود ندانند و حتی هزینه استقلال و زندگی شرافتمندانه را صرفاً به‌خاطر راحت‌طلبی خود ‌پرداخت نکنند، ناکارآمدند‌.

وی با طرح این سوال که چرا ناکارآمدی را پای استقلال می‌گذاریم؟ توضیح داد: ما دنبال دشمن‌تراشی نیستیم اما آمریکای چپاول‌گر دست از سر ما برنمی‌دارد، فقر، فساد و تبعیض در کشور به‌دلیل استقلال‌طلبی و عزت مردم نیست، این مشکلات از سوی مدیرانی است که خط امام را قبول ندارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: درآمد کشور در پنج سال به پنج برابر افزایش پیدا می‌کند اما اتفاقی در حوزه اقتصاد رخ نمی‌دهد، ما از تصمیم‌های اشتباه چالش برای مردم می‌سازیم و ضعف خود را به گردن آمریکا می‌اندازیم.

قالیباف خطر را در جدایی از مسیر سنت‌های الهی دانست و افزود: تا زمانی که ما در مسیر سنت‌های الهی حرکت کنیم، پیروزی از آن ماست، نباید صرفاً شعار داد، شعار مرگ بر آمریکا در حوزه اقتصاد به تعبیر امام(ره) چیزی جز کار و تلاش نیست.

وی تصریح کرد: براساس سنت الهی برای مقابله با ظلم باید ظرفیت‌ها را تجمیع و استفاده کرد، اقتصاد غیرمردمی فسادانگیز است، اختصاص یافتن ۸۰ درصد از اقتصاد به دولت امر صحیحی نیست، حوزه مدیریت باید اصلاح شود، وجود فساد، تبعیض و فقر ناشی از ناکارآمدی مسؤولان و مدیران است، در صورت حذف نظارت و نبود قانون، این مشکلات نیز ریشه‌دار می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه باورهای الهی ما را پیروز می‌کند، خاطرنشان کرد: در صورت حضور مردم در میدان به پیروزی نزدیک می‌شویم، در جنگ رسانه‌ای ما به جوانان فرصت نمی‌دهیم، این در حالی است که آن‌ها در تمامی تحولات رخ‌داده حضور داشتند، برای حفظ خون شهدا، عزت و شرف مردم و امنیت و استقلال کشور باید مسیر انقلاب را ادامه دهیم.

‌قالیباف تاکید کرد: شرایط امروز سخت‌تر از گذشته است و با همه سختی‌ها اما پایبند انقلاب هستیم و ضعف‌های دیگران را پای انقلاب نگذاریم.

انتهای پیام/