به گزارش صبح توس؛ علی رضا رزم حسینی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ضمن ابراز خرسندی از این که برای نخستین بار، یک بانک دولتی معین اقتصاد مقاومتی شده است؛ افزود: بانک صنعت و معدن کشور، متولی توسعه شهرستان های قوچان و سبزوار شده است. 
وی اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی را عاملی برای توانمند سازی مردم و جوامع محلی و روستایی دانست و افزود: خراسان رضوی با داشتن مزیت های منحصر به فرد، وجود مضجع شریف رضوی و نیروی انسانی توانمند باید متفاوت از سایر نقاط کشور اداره شود. 
استاندار خراسان رضوی به وجود حدود 88  هزار میلیارد تومان سپرده های بانکی در استان اشاره و تاکید کرد: زیبنده نیست که 52 درصد از این منابع در استان و الباقی آن، خارج شود. 
رزم حسینی با اشاره به وجود  اقتصاد خرد و متوسط قوی در استان، تصریح کرد: باید از این ظرفیت ها با ایجاد صندوق های محلی و جذب آن ها در راستای ایجاد اشتغال و توسعه پایدار استفاده کرد. 
وی با بیان این که در جلسه امروز و بررسی مشکلات این 23 بنگاه ها، حدود 250 میلیارد تومان اعتبار ریالی و200 میلیون یورو اعتبار ارزی مورد نیاز است؛ گفت: مقرر شد ظرف دو هفته آینده از سوی بانک صنعت و معدن بررسی های کارشناسی انجام و مساعدت شود. 
مدیر عامل بانک صنعت و معدن کشور هم در این جلسه با بیان این که از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون چهار هزار و 670 میلیارد تومان اعتبار به طرح های صنعتی خراسان رضوی پرداخت کرده ایم؛ گفت: از مجموع این پروژه ها، 20 طرح بزرگ به بهره برداری رسیده است.
حسین مهری ادامه داد: 10 طرح عمده دیگر نیز بین 20 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تسهیلات مورد نیاز آن ها پرداخت شده و یا در حال پرداخت است.
وی به موفقیت های رزم حسینی در استان کرمان در زمینه جذب تسهیلات و اعتبارات و همچنین ایجاد اشتغال اشاره و خاطر نشان کرد: روند توسعه با حضور وی از شتاب قابل توجهی برخوردار شد. 
مدیر عامل بانک صنعت و معدن کشور ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از طرح های اقتصادی استاندار خراسان رضوی، حضور رزم حسینی را یک فرصت برای این استان دانست.

انتهای پیام/