به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوبعلی نظری در مراسم افتتاحیه نخستین رویداد رقابتی فعالان فضای مجازی بسیج خراسان رضوی که در مجتمع آیه‌ها برپا شده بود با تبریک دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: چندین سال است که جامعه بشری در مواجهه با فضای مجازی قرار گرفته‌ است، هر تکنولوژی و دستاوردی می‌تواند هم مفید و اثر مثبت داشته باشد و هم می‌تواند اثر تخریبی و ویرانگر داشته باشد.

 

وی افزود: فضای مجازی دستاوردی علمی است که انسان در مواجهه با آن می‌تواند این فضا را یا مفید سازد و یا در مواجهه با مضرات این وسیله علمی قرار گیرد؛ فضای مجازی در شرایط فعلی انباشته از همه موضوعات تخریبی و ناهنجاری و هم موضوعات مثبت و وسیله ارتباطی بین انسان‌ها به صورت صوتی، تصویری و لمسی و بویایی است.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تاکید کرد: فضای مجازی هم قابل استفاده و هم ممکن است خطرناک باشد، دشمنان بشریت و جبهه استکبار در مواجهه با جبهه انقلاب اسلامی به دنبال استفاده از این فضا هستند از همین رو باید صورت بندی‌ها و توان خود را بشناسیم، منسجم کنیم و نیروهای خود را آموزش بدهیم تا با طراحی درست در جهت مقابله با ترفندهای دشمنان انقلاب اسلامی حرکت نماییم.

 

سردار نظری تصریح کرد: نکته برجسته‌ای که باید بدان توجه کنیم این است که دشمنان انقلاب اسلامی و جبهه استکبار درصدد هستند از فضای مجازی به فضای واقعی دسترسی پیدا کنند، یعنی فضای مجازی را در اختیار دارند و اقدام به طراحی و سناریو سازی می‌کنند تا با استفاده از فضای مجازی به فضای واقعی منتقل شوند.

 

وی ادامه داد: یعنی اگر بناست افکار و اندیشه‌های ارزشی، دینی و اعتقادی را مورد هدف قرار دهند و انسان‌های دین مدار معتقد را به انسان‌های بی تفاوت تبدیل کنند، از فضای مجازی استفاده می‌کنند؛ هدف تنها ماندن در فضای مجای نیست، آن‌ها می‌خواهند انسان‌ها تحت تاثیر این فضا از نظر فکری تنظیم شوند و در مسیری قرار گیرند که آن‌ها می‌خواهند.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) افزود: بنابراین نکته توفیق و خطر موفقیت انقلاب اسلامی در این است که برنامه ریزی و عملیات آن‌ها در فضای مجازی در میدان واقعی پیاده سازی شود و بتوانند اهداف خود را در فضای واقعی محقق سازند.

 

سردار نظری اظهار کرد: توانمندی آن‌ها در فضای مجازی بالاست و خواستگاه ابزارهای فضای مجازی را دارا هستند، ضمن اینکه محدودیت و چهارچوبی ندارند، بنابراین در نگاه اولیه در این نبرد مجازی موئلفه‌های قدرت آن‌ها بیش از نیروهای مقابل آن‌ها در ظاهر است، اما ما نقاط قوت خاص مربوط به خود را داریم، آن‌ها بر اساس بی قیدی و بی چهارچوبی همه عملیات‌های فریب و دروغ را انجام می‌دهند ولی ما نمی‌توانیم، چرا که ما از عمق فکری و اندیشه‌ای برخوردار هستیم.

 

وی ادامه داد: عمق فکری و اندیشه‌ای ما می‌تواند در مقابل همه سناریو‌های سطحی آن‌ها ایستادگی کند تا ما به جریانی اثرگذار تبدیل شویم و همه گستردگی سطحی آن‌ها را هدف قرار دهیم؛ امتیاز جبهه انقلاب اسلامی تحقق این مهم است.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با تاکید بر اینکه واقعیت در اختیار ماست و آنچه که ما ضعف داریم حضور در فضای مجازی است، عنوان کرد: ما واقعیت‌ها، میدان، کف خیایان و مخاطبین را به صورت واقعی در اختیار داریم ولی آن‌ها می‌خواهند از طریق واسطه، عملیات فریب و جو سازی به فضای حقیقی برسند.

 

سردار نظری گفت: دشمن نمی‌تواند بدون جو سازی و سناریو سازی غلط به هدف خود برسند از همین رو مجبور هستند با استفاده از فضای مجازی و عملیات‌های فریبنده به خواسته خود برسند، ولی ما مسلط بر اهداف خود هستیم و عده و قاعده مردمی را دارا هستیم ولی خلاء کار ما بردن واقعیت به فضای مجازی است.

 

وی اظهار کرد: آن‌ها می‌خواهد شبکه اجتماعی درست کنند و از فضای مجازی شروع می‌کنند ولی ما شبکه حقیقی را دارا هستیم، ما پنج هزار و 500 پایگاه بسیج خواهر و برادر داریم که اگر اعضای شورای هر پایگاه را پنج نفر در نظر بگیریم، به راحتی قریب به بیش از 50 هزار نفر می‌توانند در یک شبکه واقعی به فضای مجازی وارد شده و به اشغال خود دربیاورند و عملیات کنند.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) افزود: آن‌ها می‌خواهند در فضای مجازی یارگیری کنند ولی ما یاران خود را داریم، کار برای ما بسیار ساده است چرا که هم دارای اندیشه و تفکر عمیق هستیم و هم وجود عینی داریم، بنابراین به راحتی و سهولت می‌توانیم به فضای مجازی منتقل شویم و تحت مدیریت خود درآوریم ولی این مهم با انسجام و برنامه ریزی محقق می‌شود.

 

وی تصریح کرد: اگر بدون تشکیلات و بدون هدف وارد فضای درگیری در فضای مجازی شویم خطر جدی است و همان خواسته دشمن محقق می‌شود؛ فرمایش رهبری که باید به صورت جبهه‌ای، متشکل و با برنامه وارد این فضا شوید، امری مهم است.

 

سردار نظری در پایان گفت: ما باید آتش به اختیار در فضای مجازی به صورت گروهی و به عنوان شبکه وارد شویم تا هم آسیب نبینیم و هم اهداف جمعی محقق شود و وظیفه بسیجی خود را به سرانجام برسانیم.

انتهای پیام/