آیت‌الله سید حسن عالمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس پیرامون بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی اظهار کرد: به عقیده بنده مهم‌ترین مسئله‌ای که جمهوری اسلامی از پیش از انقلاب بدان تأکید داشت، اصل احیای اسلام به‌عنوان دین و آیینی که می‌تواند دنیای مردم را رهبری کند.

وی افزود: دین هم دنیای مردم را اصلاح می‌کند و هم آخرت آن‌ها را تضمین می‌کند، به عقیده بنده بهترین دستاورد انقلاب اسلامی این مهم است؛ پیش از انقلاب، اسلام به‌عنوان یک دین از شعاع زندگی مردم خارج‌شده بود و تنها عده‌ای به‌عنوان دین فردی از دستورات اسلام پیروی می‌کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: افرادی که متدین بوده و اسلام را باور کرده بودند، احکام اسلامی را در شعاع زندگی شخصی رعایت می‌کردند، اما اینکه اسلام حکومت اداره‌کننده جامعه بشریت باشد، چنین چیزی را مردم ایران پیش از انقلاب تجربه نکرده بودند.

آیت‌الله عالمی در مورد بزرگ‌ترین جنایت پهلوی در استان خراسان اظهار کرد: جسورانه‌ترین واقعه مربوط به مسجد گوهرشاد بود که در آن جریان تعداد زیادی از مؤمنین بی‌رحمانه قتل‌عام شدند و به حرم امام رضا(ع) جسارت شد.

وی با اشاره به اینکه پهلوی حرمت حرم امام رضا(ع) را نیز نگه نداشت ادامه داد: همچنین زمانی که روس‌ها به مشهد و حرم دست پیداکرده بودند نیز به حرم حضرت رضا(ع) بی‌ادبی کردند؛ به‌علاوه در دوره نهضت به مردمی که به صحن و سرای حضرت رضا(ع) پناهنده شده بودند نیز تیراندازی شد؛ تمام این اقدامات ظلم‌هایی را در حق مردم خراسان به وجود آورد.

انتهای پیام/