به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم حسینی در گردهمایی فرمانداران و بخشداران خراسان رضوی اظهار کرد: به انتصابات علی رضا رشیدیان استاندار سابق خراسان رضوی احترام گذارده، او که خدمات زیادی در این استان انجام داد و تغییر جدی در حوزه فرمانداران نخواهیم داشت و فرمانداران با قوت در حوزه خدمتی خود به کار و تلاش ادامه دهند و تعدادی از فرمانداری ها با سرپرست اداره می شود که آنها را تعیین تکلیف خواهیم کرد.
 وی با بیان اینکه فرمانداران نماینده دولت وموظف به پیاده سازی سیاست های دولت در حوزه کاری خود هستند از این رو با هر سلیقه و دیدگاه سیاسی و حزبی اصل معرفت سازمانی بر آن است که به سیاست های دولت وفادار و مجری خوبی برای آنها باشند.
رزم حسینی ادامه داد : از سویی قانون اساسی با پشتوانه رای مردم به عنوان میثاق نامه ملی ما مبتنی بر اصل ولایت فقیه است که باید بر اساس آن حرکت کنیم و بدین منظور با هماهنگی و همگرایی گسترده  می توانیم برای توسعه کار و اقتصاد و اشتغال در کشور و استان گام برداریم .
 وی با تاکید بر اینکه تمامی آحاد جامعه با هر نگرش سیاسی ، دینی و غیره تحت ولایت رهبری فقیه و مدبر هستند ، عنوان کرد : باید بر این اساس همه در یک مسیر و جهت همگام و همراه با هم حرکت و تلاش کنیم و انقلاب اسلامی ما هم برای تحقق تحول و پیشرفت در جامعه شکل گرفت هر چند دشمنان در این مسیر هشت سال جنگ نظامی و تحریم های گسترده سیاسی و اقتصادی را طی 40 سال گذشته بر ما تحمیل کرده اند اما همچنان روند رو به رشد را در سایه این همگرایی و همت و عزت مردان و زنان این مرز و بوم طی کرده ایم .
 استاندار خراسان رضوی افزود : بر اساس همین سیاست و گفتمان ، مردم بدانند که خدمتگزارانشان با هر سلیقه سیاسی و جناحی ضمن پایبندی به سیاست های دولت وظیفه خود را برای توسعه کشور و استان به کار بسته اند.
 وی با بیان اینکه طی ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید بیش از هر زمان دستاوردها و عملکردهای شاخص این ملت که بسیار گسترده ومتنوع است نیز به مردم بویژه نسل جوان اطلاع رسانی شود.
 رزم حسینی در ادامه  با بیان اینکه طی این چند دهه در حوزه ها مختلف موفق بوده ایم اما کارآمدی حوزه اقتصادی هنوز به عنوان چالش جدی در نظام جمهوری اسلامی است ، افزود : در حوزه سیاسی ، این کارآمدی در سطح خوبی قرار دارد و نمود آن در برگزاری انتخابات متعدد در حوزه های مختلف ، یکپارچگی و اتحاد و انسجام ملت و فعالیت احزاب سیاسی و غیره می توان دید .
 وی در حوزه امنیتی هم استقرار امنیت پایدار آن هم در شرایطی که کشور ما در یکی از ناامن ترین مناطق دنیا قرار گرفته و طی سال های گذشته گروه های افراطی و تکفیری چون طالبان و داعش و مانند آن را در اطراف خود داشته اما امنیت پایداری در آن جاکم است.
 رزم حسینی یکپارچگی ملت و وفاداری مردم و نیز در حوزه دفاعی هم سازوکار خوبی که در این بخش وجود دارد را از دیگر زمینه هایی دانست که نظام و انقلاب از کارآمدی بالایی برخوردار بوده است.
 وی تصریح کرد: اما در حوزه اقتصادی علی رغم انجام اقدامات وسیع هنوز با چالش های جدی مواجهیم و در کنار اثر تحریم ها مجموعه ای چالش های جدی را شاهدیم که نمونه آن تمرکز گرایی در نظام اداری کشور است که با همه تلاش های دولت های بعد انقلاب نه تنها شاهد کاهش آن نبوده ایم که همچنان این تمرکز گرایی روند رو به رشد داشته است.
 رزم حسینی ادامه داد : در واقع تا زمانی که این تمرکز زدایی شکل نگیرد خیلی نمی توان به توسعه کشور امیدوار بود اتفاق اصلی که تقویت اقتصاد خانوار و روستایی و در پی آن رفاه نسبی است شکل نمی گیرد.
 وی وجود بوروکراسی اداری را از دیگر چالش های مزمن و فسادآوری دانست که دولت ها با همه تلاش ها نتوانسته اند کاهش جدی در آن ایجاد کنند و بزرگی دولت هم مساله ای است که موجب شده کشور گران اداره شود .

انتهای پیام/