به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسین وحیدی امام جمعه بجستان ظهر امروز و در خطبه های نماز جمعه این هفته به نقش رسانه پرداخت و از مرضیه هاشمی خبرنگار مسلمان زندانی شده در امریکا گفت و اظهار کرد: خانم خبرنگاری،  اسلام انتخاب کرده است مذهب شیعه را دارد  و در امریکا به جرم خبرنگار بودن  زندانی می‌شود.

 

وی در ادامه به نقش رسانه در تطهیر اقدامات ضد بشر امریکا پرداخت و عنوان کرد: رسانه ها امروز از بزرگ ترین ابزار کار استعمار هستند برای توجیه جنایات خود، رسانه با سلطه فرهنگی خود بازوی توانمند استعمار شده است . چهره واقعی و ضد حقوق بشر امریکا را برملا شد، و این خانم خبرنگار نقش کلیدی در این برملایی جنایات امریکا داشت.

 

امام جمعه بجستان در ادامه خطبه های این هفته به اقدامات خلاف عرف جهانی و استکبار گونه امریکا در قبال ایران پرداخت و اذعان کرد:  چهل سال اذیت شدیم گاهی یک حادثه در این کشوربه  اندازه یک قرن برای یک کشور دیگر خسارت به دنبال داشت و امریکا به بهانه حقوق بشر همه بلا به سر این ملت آورد.

 

حجت الاسلام وحیدی کریزی به پیشرفتهای کشور در 40 سال سازندگی بعد از انقلاب پرداخت و اذعان کرد: ایران کشوری تک محصولی بود و این ارثی بود که از دوران پهلوی به ما رسید و در طی این  40 سال تلاش کردیدم تا از این حالت خارج شوید اقداماتی انجام گرفت امام هنوز به ایده ال ها نرسیدیم و نیازمند تلاش مضاعف است.

 

خطیب جمعه بجستان به فساد در برخی از ادارات در سطح کشور و استان پرداخت و خاطرنشان کرد: مردم به تنگ آمده اند چرا باید گوشت به این قیمت برسد، با وجود این همه پیشرفت اما در حوزه اجرا کمی مشکل درایم باید این مشکلات با برخورد به موقع درست شود و مایحتاج اولیه باید در اختیار مردم با قیمت مناسب  قرار گیرد.

 

وحیدی در ادامه به پیشرفتهای 40 ساله انقلاب پرداخت و اذعان کرد: پیشرفت در کشور و در طی این 40 سال غیر قابل باور برای برخی از کشورهای دیگر است و بیش از 10 برابر جهانی کشور ما در حال پیشرفت است و از این رو ما کشوری بودیم که تنها 20 درصد توان دارو مصارف خودمان را داشتیم و  امروز به یک کشور تولید کننده دارو در جهان تبدیل شده ایم و  بیش از 90 درصد نیاز دارو کشور توسط جوانان همین کشور تهیه و تولید میشود.

 

وی خاطر نشان کرد: در قبل از انقلاب 75 درصد مردم دسترسی به پزشک نداشتند و امروز در هر کجا که اراده کنید پزشک حاضر است و برترین پزشکهای جهان ایرانی هستند، هر چند بعد از انقلاب جنگ بر ما تحمیل شد تا زانو بزنیم اما همین جنگ روحیه انقلابی را در بدنه جوان کشور تقویت کرد تا امروز حاصل این روحیه این پیشرفتها باشد.

 

 انتهای پیام/