به گزارش صبح توس؛ آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خراسان رضوی با بیان اینکه شیطان برای اینکه مسلط شود، از نقطه خود گناه شروع نمی‌کند اظهار کرد: کار شیطان براساس فرمایش حضرت علی(ع) آرزوسازی است یعنی وعده می‌دهد و آرزو می‌سازد و در واقع مواد خام آرزوسازی شیطان، هوای نفسانی و دوست داشتن غریزی است.

 

وی با بیان اینکه دستیابی به این آرزو جز با گناه و معصیت مقدور نیست بیان کرد: دیگر در اینجا نیازی به حضور شیطان نیز نیست زیرا انسان خودش دست به گناه می‌زند و شیطان صرفا جاده‌سازی و آرزوسازی می‌کند؛ شگرد دوم شیطان این است که انسان به سمت گناه می‌رود زیرا به این آرزو جز با گناه نمی‌رسد؛ در آن آبروریزی و افتضاح و بریدن از تبار زندگی و خانواده و پشت زدن به همه اصول عاطفی میان انسان و پدر و مادر نیز وجود دارد و همه اینها نتیجه این گناه است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شگرد شیطان به نحوی است که نتایج سوء معصیت که فوق‌العاده سنگین است را تسهیل می‌کند بیان کرد: همه اینها توسط شیطان آسان داده می‌شود و سیئات جرایم زینت و آرایش داده می‌شود؛ در دهه فاطمیه باید به این نکته توجه داشته باشیم که ما از سیره سیاسی ائمه و به ویژه حضرت زهرا(س) در موقعیت سیاسی و اجتماعی امروزمان می‌توانیم یک راهبرد دقیق اتخاذ کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه دو خصوصیت در قیام حضرت زهرا(س) وجود داشت بیان کرد: خصوصیت نخست، «موقعیت شناسی» بود و اگر قیام ایشان به تاخیر می‌افتاد جریان انحراف از خط رهبری و امامت نهادینه می‌شد؛ قیام حضرت زهرا(س) برای خط بود، یک خط کور شده بود در اسلام و آن رهبری در تداوم وحی بود، مسئله‌ای که امروز نیز بحثش را داریم.

 

امام جمعه مشهد اظهار داشت: حرف ما امروز مقابل سکولارها همین است یعنی همان حرفی که حضرت زهرا(س) داشتند و این یعنی اینکه قیام حضرت زهرا(س) برای احیای رهبری در تداوم وحی بود؛ ایشان از همان ابتدا ایستادند و مقابله کردند و اگر می‌خواستند چند ماه بعد این کار را صورت دهند این انحراف جا می‌افتاد.

 

وی ادامه داد: دقیقا موقعیت امروز ما در انقلاب به اینجا رسیده 40 سال است آمریکا و جریان استکبار با ما مبارزه می‌کند و نتوانسته به ما آفت بزند و امروز اقتدار ما بیشتر و ذلت دشمن بیشتر است و دشمن به خط آخر رسیده و اگر بخواهد ادامه یابد آمریکا دچار فروپاشی شده و عین شوروی، این نقطه فروپاشی آمریکا است زیرا به خط آخر رسیده و همه شیطنت‌ها را برای حفظ موجودیت خودش آمریکا به‌کار می‌برد تا ما را براندازی کند و ما به همان نقطه‌ای رسیدیم که باید راهبردمان مقاومت فاطمه(س) باشد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه مسئولان موظفند ابزار مقاومت مردم را در برابر این استکبار جهانی فراهم کنند، اعلام کرد: آمریکا به این نتیجه رسیده که با دو کار آخرین شگردش را عمل کند، یکی اینکه مردم نان و آب نداشته باشند و دچار فقر شوند و خانواده آبرومند برای شام معطل باشند و خانواده کاسب و کارگر ضعیف، گوشت در خانه نداشته باشند و شگرد دوم آمریکا نیز این است که سفره دین از زیر پای مردم جمع شود.

 

وی خاطرنشان کرد: آنچه با آن روبه‌رو هستیم، تحریم اقتصادی آمریکا به تنهایی نیست، آنچه با  آن روبه‌رو هستیم در داخل مملکت، سوء‌مدیریت مسئولان است که به کمک آمریکا رفته است و مشکل اصلی ما این است؛ یک جریان امنیتی می‌گوید گوشت را کیلوئی 27 هزار تومان وارد مشهد می‌کنیم و با تمام هزینه‌ها، به دست مردم با قیمت 35 هزار تومان می‌رسد اما اکنون شاهد هستیم مردم باید برای گوشت ارزان صف طولانی داشته باشند و یا اینکه گوشت کیلوئی 85 هزار تومان بخرند. این چه مدیریتی است؟ بنا دارید آمریکا را کمک کنید که موفق شود؟ جلوی سوءمدیریت را بگیرید؛ ما امروز آن قدر مشکل نداریم که مستاصل شویم.

 

وی افزود:  از سوی دیگر دشمن می‌خواهد سفره دین را جمع کند و شما می‌گوئید «چادر» مهم نیست؟ در تمام مذاهب اسلامی یک مذهب و فرقه را پیدا نمی‌کنید که بگوید حجاب واجب شرعی نیست؛ بی‌حجابی «حرام شرعی» است و تظاهر به بی‌حجابی تظاهر به حرام و منکر است. هر که دلش نمی‌خواهد چادر سرش نکند؟ شهید دادیم که منکر شرعی در مملکت آزاد باشد؟ این حرفی است که شمای مسئول بگوئید؟

 

علم‌الهدی عنوان کرد: این فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی فریاد همه را درآورده و حتی خانواده لامذهب و لائیک نیز صدایش درآمده است حتی این خانواده لائیک می‌گوید امنیت ناموس از من گرفته شده و دختر من به هیچ وجه در عفت و عصمت زندگی خانوادگی من نیست؛ این خانواده حتی بی‌دین است اما ناموسش را می‌خواهد بعد شما می‌گوئید همان مقدار که فیلتر کردیم پشیمان شدیم؟ حق دارید پشیمان شوید چون درست فیلتر نکردید اگر می‌خواستید درست انجام دهید اول شبکه اجتماعی را تقویت و بعد شبکه خارجی را فیلتر می‌کردید.

 

وی افزود: پهنای باند 500 را به شبکه مفسد و 35 را به شبکه داخلی دادید و بعد فیلتر کردید معلوم است که اثر معکوس دارد و مردم مشکلاتشان با این مسئله برطرف نمی‌شود، می‌خواهید به دشمن کمک کرده و چراغ سبز نشان دهید؟ تحریم آمریکا کوچک‌ترین نقشی ندارد؛ ممکن است مقداری ما را به زحمت اندازد اما مستاصل نمی‌کند بلکه سوءمدیریت ما را مستاصل می‌کند. مردمی که دچار استیصال شده و ابزار مقاومت نداشته باشند چطور مقابل دشمن ایستادگی فاطمی داشته باشند؟

انتهای پیام/