به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: هر چقدر انسان به روز قیامت و حساب فردای خود بیشتر فکر کند، توفیق پرهیزگاری بیشتری شامل حال او می شود.

وی در ادامه با اشاره به موضوع خانواده به عنوان یکی از مهم ترین مسائل و البته بحران سال های اخیر عنوان کرد: امروز دشمن با استفاده از ابزار بسیار مهم به نام فضای مجازی بحث فرزندآوری، وظایف والدین در برابر فرزندان، ارتباط همسران با یکدیگر، اختلافات خانوادگی و به طور کلی سبک زندگی ما را دستخوش تغییرات اساسی کرده به نحوی که اکثر مردم از اسلام و ارزشهای آن فاصله گرفته و در حال زندگی به سبک غربی هستند.

امام جمعه درگز تبیین کرد: میل به تنهایی، پرهیز از ازدواج و تشریفات سنگین آغاز زندگی مشترک از برنامه های دیگری است که دشمن در پیاده سازی آن در کشور ما موفق بوده است؛ اینگونه مسائل ضمن اینکه جامعه را دچار آسیب می کند مشکلات بسیار زیادی را هم برای افراد ایجاد خواهد کرد.

حجت الاسلام ایروانی تنها راه برون رفت از این چنین مشکلاتی را بازگشت به ارزشهای دینی دانست و تاکید کرد: 630 آیه در قران کریم با موضوع خانواده وجود دارد که اگر بخواهیم زندگی های ما از این حجم تجمل خارج شده و روی شیرین خود را به ما نشان دهد باید سبک زندگی اسلامی را در پیش بگیریم.

وی در ادامه ضمن بازخوانی جنایات رژیم صهیونیستی در منطقه اظهار کرد: شدت هراس رژیم صهیونیستی از اینکه توسط نیروهای انقلابی محاصره شده او را مثل یک فرد دیوانه دچار اشکال در فکر و برنامه ریزی کرده است؛ در این میان آمریکا هم تمام توان خود را به صحنه آورده تا با هدف ایران هراسی، اجماع بین المللی علیه ایران شکل دهد و آبروی از دست رفته خود را بازگرداند.

امام جمعه درگز به تشریح سه رویکرد اساسی صهیونیست ها برای کاهش نفوذ منطقه ای ایران پرداخت و گفت: ترور فرماندهان نظامی، قطع منافع مالی ایران به وسیله تحریم و هزینه سازی داخلی از جمله مهم ترین مواردی هستند که دشمن در خصوص آنها برنامه ریزی کرده است.

حجت الاسلام ایروانی تصریح کرد: متاسفانه عده ای از افراد غرب گرا در بین مسئولین کشور نفوذ کرده و به عمد می خواهند فشار روی مردم باقی مانده و باعث نارضایتی شود؛ البته ملت ایران نگران آمریکا و رژیم صهیونیستی و دیگران نیست، اما نفوذی ها نگرانی هایی را برای ما ایجاد کرده اند، منافقینی که در داخل به جای دغدغه آزادی مردم از فشار سختی ها و گرانی، در مجلس و دولت به دنبال آزادی فتنه گران هستند.

وی در پایان ضمن تشکر از خدمات استاندار جدید خراسان رضوی در مدت کوتاه مسئولیت خود خاطر نشان کرد: در جلسه اختصاصی بین مسئولین درگز و استاندار اهم مشکلات شهرستان علی الخصوص بحث تونل الله اکبر به بحث گذاشته شد؛ قول های مساعدی هم از سمت استاندار داده شد که اخبار رسیده حاکی از اجرایی شدن آنهاست؛ امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته، بدهی دولت به پیمانکار پرداخت شده و عملیات اجرایی تونل به زودی از سر گرفته شود.

انتهای پیام/