به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی صبح امروز در دیدار با هسته مرکزی ستاد مردمی گرامیداشت چهلمین فجر انقلاب اسلامی در محل بیت خود گفت: همه ما رسالت پرستاری داریم، حضرت زینب (س) نیز رسالت پرستاری از انقلاب امام حسین (ع) داشتند و باعث شدند که عاشورا به اوج کمال خودش برسد و ما نیز امروز همین نقش و وظیفه را داریم.
امام‌جمعه نیشابور ‌تصریح کرد: از جوانان انقلابی که دلسوزانه برای این انقلاب تلاش می‌کنند تشکر می‌کنم و آینده ان شاء الله از گذشته بهتر خواهد بود و به سمتی خواهیم رفت که تصمیمات بهتری در انقلاب بگیریم.
وی تأکید کرد: زمان تصمیمات بچه‌گانه و عجولانه در کشور گذشته که اساس آن تصمیمات اشتباه در انتخابات است.
یعقوبی ادامه داد: کشور به دلیل جمهوری بودن، مبنایش رأی مردم است، اگر در دولت و نهادهای دیگر ‌مشکلاتی داریم، ریشه‌اش در رأی مردم است.
همه دین اسلام سیاسی است

امام‌جمعه نیشابور خاطرنشان کرد: برای اینکه اساس و بنیان کشور را بهتر کنیم باید بر روی رأی مردم تلاش کنیم، برای این هدف نیز کارهای سیاسی مصطلح کار راد درست نمی‌کند بلکه با همین دستورات اسلام می‌توان به این هدف رسید.
وی عنوان داشت: دین ما عین سیاست است و نماز شب خواندن، خمس و ذکات، حج و وضو و همه احکام اسلام سیاسی است و در قالب سیاست گنجانده شده است.
یعقوبی افزود: اگر کاری کنیم که همین دستورات را مردم و خودمان رعایت کنیم رویداد خوبی را در ساماندهی رأی مردم شاهد خواهیم بود.
امام‌جمعه نیشابور گفت: از ایجاد ستاد مردمی در شهرستان خوشحالم چون این باعث شده است نیروهای مردمی به وحدت بیشتر بی اندیشند تا در وقت‌های حساس دچار اختلاف نشوند و با نظرات مختلفی که گروه‌های فکری دارند آشنا شوند.
اهمیت ایجاد وحدت در شهرستان نیشابور

وی ضمن تأکید بر وحدت تأکید کرد: وحدت به معنای این نیست که همه مثل شما فکر کنند، باید اشتراک‌ها را پیدا کنیم و روی مشترکات بر روی تصمیمات شهرستانی و کشوری تصمیم‌گیری کنیم.
امام‌جمعه نیشابور تأکید کرد: باید بتوانیم مشترکات را از متفرقات جدا کنیم و این یک کار سیاسی بسیار‌ مهم است که معنی بصیرت نیز همین است.
وی با تأکید مجدد روی اهمیت وحدت بیان داشت: اگر جامعه‌ای به وحدت نرسد و نتواند اختلاف‌ها را کنار بگذارد، بصیرت ندارد. وحدت بسیار مهم است و نزدیک شدن همه نیروها که می‌توانند در کلیات هم سو باشند مهم است و همه را به جمع خودتان اضافه کنید.
امام‌جمعه نیشابور ضمن هشدار به همه گروه‌های مردمی در سطح شهرستان بیان داشت: در جهت جناح کردن این تشکل‌ مردمی نباید اقدامی صورت بگیرد، در این کار به دولت‌ها کار نداریم، ما فراتر از دولت‌ها بلکه اسلام و انقلاب را می‌بینیم و باید توانمندی‌های انقلاب را نشان دهیم.
برگزاری نمایشگاه فعالیت مسئولین در طول 40 سال انقلاب امری ضروری است

یعقوبی تصریح کرد: این ستاد مردمی باید با ستاد اصلی که سازمان تبلیغات اسلامی است هماهنگ باشید و هر جا خلأ دیدید وارد عمل شوید و کارها را به‌صورت موازی انجام ندهید،
فراگیرتر‌ کردن برنامه‌های جشن ۴۰ سالگی انقلاب یکی از اهداف شما باشد.
وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه فعالیت‌های مسئولین در طول ۴۰ سال انقلاب یک امر ضروری است و اگر در کنارش هم فروش کالا با قیمت ارزان‌تر ایجاد شود که تأثیر بسیاری خواهد داشت و رونق خواهد یافت.
امام‌جمعه نیشابور افزود: این ستاد کار خوب و ارزشمندی است ولی نگرانی من از این است که در شهرستان دوگانه ایجاد شود و در برنامه‌ها اختلاف ایجاد شود، وحدت آن‌قدر ارزش دارد که گاهی از برنامه‌هایمان دست بکشیم ارزشش را دارد.
وی ضمن تشکر از تذکر یکی از اعضای جلسه نسبت به زودتر تمام شدن برنامه‌های راهپیمایی شهرستان نسبت به زمان نماز و متفرق شدن مردم گفت: تذکر خواهم داد که ختم راهپیمایی با نماز به پایان برسد.
امام‌جمعه نیشابور خاطرنشان کرد: تولید محتوا در فضای مجازی بسیار مهم است و باید با تمام توان در این حیطه فعالیت کرد.
وی ضمن تشکر از همه افراد در جلسه در پایان گفت: امسال باید تکبیر گفتن‌های شب انقلاب در مساجد به نحو دیگری صورت بگیرد، در محلات با ساماندهی بچه‌های انقلابی تکبیر گفتن‌ها را پرشورتر کنید.

انتهای پیام/