هاجر چنارانی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس پیرامون محور های سخنان اخیر رهبری با مردم قم اظهار کرد: مقام معظم رهبری همیشه به نکات کلیدی اشاره می‌کنند، واقعیت این است که اشرافی گری شکافی بین مسئولین و مردم ایجاد می‌کند که امروز این شکاف ایجادشده است، البته هنوز مسئولینی هستند که دچار اشرافی گری نشده است.

رواج گسترده فساد پنهان در ادارات

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئولین بیشتر از اینکه از بیت‌المال حقوق می‌گیرند و زندگیشان را می‌چرخانند به دنبال توجیهاتی هستند که چیزی که می‌گیرند حق مسلم آن‌ها است و مبلغی که دریافت می‌کنند کم‌تر از حقشان است و بعضاً دست به اقداماتی می‌زنند که باعث ایجاد ثروت و انباشت‌های ثروت می‌شود.

وی تأکید کرد: متأسفانه در ادارات شاهد یک سری فسادهای پنهانی هستیم که خیلی رواج پیداکرده است و دستگاه‌های نظارتی باید به‌شدت برخورد کنند ولی باید به سمتی برویم که دستگاه‌های نظارتی خودشان سلامتی کامل داشته باشند.

در فضای مجازی تولید محتوا اهمیت دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امام علی (ع) می‌فرمایند: فرزند زمان خودت باش. فضای مجازی تیغ دو لبه است که در کنار مضراتش، فایده‌های فراوانی نیز دارد، آن چیزی که در فضای مجازی اهمیت دارد، تولید محتوا است.

چنارانی خاطرنشان کرد: اگر قرار است کسانی که از ارزش‌های انقلاب پاسداری می‌کنند در راستای تحلیل، تولید محتوا و انتشار آن‌ها کاری نکنند مردم مجبور هستند که موارد موجود را بازنشر کنند و معلوم نیست محتوایی که دیگران ساخته‌اند چه خمیرمایه‌ای دارد.

بسیجیان باید علمداران فضای مجازی باشند

وی با اشاره به اهمیت شالوده اصلی و فکری پیام‌های فضای مجازی، بیان داشت: با توجه به شرایط فعلی ضروری است افرادی که دل سوز انقلاب و مردم هستند به دنبال این باشند که در راستای تداوم منافع مردم تولیدات خوبی در فضای مجازی داشته باشند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیجیان به‌عنوان سربازان گمنام امام زمان (عج) همیشه و در همه عرصه‌ها در موفقیت‌ها نقش بسزایی داشته‌اند و امروز نیز بسیجیان باید علمداران فضای مجازی باشند.

اروپا دست‌نشانده آمریکا است / می‌خواهند ایران برای خروج از برجام هزینه دهد

چنارانی با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در مورد مذاکرات با اروپا و آمریکا گفت: نکته‌ای در برجام هست و از روز اول توسط طرفدارانش مطرح می‌شد و می‌شود این است که با این قرارداد نشان داده‌اند که ایران حامی تروریست نیست و مدافع صلح بوده است. شاید در یک برهه زمانی چنین اتفاقی افتاد ولی نکته مهم این است که بعد از خروج آمریکا از برجام، اروپا بدون دادن ضمانت بر ایران، در حال واردکردن فشارهای به ایران از طریق کشورهایی همچون هلند است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی بیان داشت: طرفداران برجام هنوز منتظر هستند که آیا اتحادیه اروپا به راهکاری برای حفظ ایران در برجام می‌رسند؟ ولی ما عملاً راهکار خاصی از برجام ندیدیم.

وی عنوان داشت: اعتقاددارم اروپا به‌نوعی دست پنهان آمریکا است و آن‌قدر این موضوع ادامه پیدا می‌کند تا روزی که ایران برای خروج از برجام هزینه‌ای پرداخت کند.

در حال آماده‌سازی برای خروج از برجام هستند

چنارانی تأکید کرد: با توجه به شرایط فعالی بهتر است هر چه سریع‌تر از برجام خارج شویم، البته تیم فعلی نیز به این نتیجه رسیده است که برجام سودی به نفع ما ندارد و الان در حال آماده‌سازی خود برای خروج از برجام هستند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ماندن در برجام فرصتی به اروپا بود ولی متأسفانه اروپا استفاده نکرد و باید ایران سریع‌تر تصمیم خروج از برجام را بگیرد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییراتی که در طرح بازنشستگی اتفاق افتاد گفت: فراکسیون جوانان مجلس نیاز به ایجاد نگرش نو را با توجه به ساختار فشل کشور درک کرد و طرح بازنشستگان را تصویب کرد و امروز نیز از تبصره‌هایی که به آن اضافه‌شده است بسیار ناراحت هستیم و به دنبال حذف تبصره‌ها هستیم.

همه خودشان را مصداق استثناهای رهبری دانستند

وی ادامه داد: مواردی توسط رهبری مستثنا شدند و با توجه به جایگزین نبودن چنین افرادی مطرح شد، متأسفانه همه خودشان را مصداق صحبت‌های مقام معظم رهبری دانستند و نفسانیت باعث شد همه خودشان را بالاتر بدانند ولی فراکسیون جوانان در شرایط فعلی این مدل گزینشی عمل کردن بسیار ناراحت هست و به دنبال رفع آن هستیم.

چنارانی گفت: در مرحله اول و اجرایی شدن، این مصوبه بسیار خوب بود و آن چیزی که جمهوری اسلامی ایران را در معرض خطر قرار داده است این است که قوانین باید به نحوی تعریف شود که یا همه یا هیچ‌کس را شامل نشود.

وی با انتقاد از مستثنی شدن افراد گفت: تبصره‌ها است که بزنگاه‌های خاص را مشخص می‌کندt نیازی نیست که افرادی مستثنا شود. وقتی رهبر انقلاب عنوان کردند که جوانان امروز ما کمتر از جوانان زمان جنگ نیستند، پس جوانان امروز می‌توانند همان بروجردی‌ها و چمران زمان جنگ باشند به شرطی که فضا به آن‌ها داده شود.

وی خاطرنشان کرد: ما به دنبال شایسته‌سالاری هستیم و اعتقادداریم فقط این قانون نباید در دولت و دستگاه‌های اجرایی اجرا شود، بلکه باید در مجلس، قوه قضاییه، صداوسیما و ... باشد و همه‌جا باید به دنبال جوان‌گرایی و شایسته‌گرایی باشد البته نیاز به همت بیشتر دارد که قطعاً فراکسیون جوانان پیگیری خواهند کرد.

انتهای پیام/