به گزارش صبح توس، هاجر چنارانی در گردهمایی مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و کتابخانه‌های شهرستان نیشابور در محل سالن ادیب اداره ارشاد نیشابور اظهار کرد: یک روزی مدیر کانون‌های فکری و فرهنگی بوده‌ام و اطلاع دارم که همه این کانون‌ها در هر دستگاهی هدفشان ایجاد انگیزه‌های انقلابی است.
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در مدارس زیادی از من ساخت نمازخانه را می‌خواهند ولی متأسفانه باید این را بپذیریم که مساجدی داریم که نمازخوان ندارند و مدارسی که نمازخانه ندارد، کجای کار ما می‌لنگد؟
وی تصریح کرد: اگر نمی‌توانیم امروز برای نیشابور امتیاز خاصی بگیریم نباید اجازه بدیم امتیازهای گذشته از بین بروند، مدت خدمت بسیار کوتاه است و حرف از انتخابات نیست و باید فرصت‌ها را غنیمت شمارد.
چنارانی تأکید کرد: تبادل‌نظر و اندیشه‌ها هدف از این جلسه است و امیدوارم به‌مانند آموزش‌وپرورش طرح‌های خوب به‌صورت کتاب تبدیل شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: امروز ادامه مسیر انقلاب بر عهده ما ۴۰ ساله‌ها است، پدران ما کارشان را در انقلاب انجام داده‌اند و امروز نوبت ما است، امروز اینجا هستم که با توجه به شرایط بد اقتصادی دولت ببینیم چه چیزی می‌توانیم از دولت بگیریم.
وی ادامه داد: مساجد خانه خدا است و باید اقداماتی که در مساجد برگزار شود را برنامه‌ریزی کنیم، مشارکت همه در مساجد مهم است، یک نکته‌ای در کشور فراموش‌شده است، امام خمینی (ره) گفتند که ابتدایی را دریابید که دانشگاه دیر است، بچه‌ای که به مسجد می‌آید را فراموش نکنید.
نماینده مردم نیشابور و فیروزه خاطرنشان کرد: همان‌قدر که به خوراک جسمی نیاز داریم باید خوراک فکری را هم فراهم کنیم، امروز کتاب‌هایی که در کتابخانه‌های مسجد هستند به درد بچه‌ها نمی‌خورد.
چنارانی تأکید کرد: تمام روستاهای ما اکثراً از من سالن ورزشی می‌خواهند ولی اکثر حسینیه‌های ما خالی است، الآن نیاز است با ایده‌های خلاق در حسینیه‌ها ورزش کنیم، شاید نشود برخی ورزش‌ها را انجام داد ولی نباید گذاشت ظرفیت آن بدون استفاده بماند.
وی بیان داشت: هیچ‌وقت نمایندگان طرحی نمی‌دهند که مدیریت مسجد از روحانیت خارج شود ولی اگر به صحن علنی بیاید قطعاً نمایندگان مجلس به آن رأی نخواهد داد.

در ادامه این مراسم مسئول بسیج هنرمندان شهرستان نیشابور گفت: می‌تواند از کانون‌ها بودجه تخصیص داده شود ولی تاکنون اتفاقی نیفتاده است.
موسی نوکاریزی تصریح کرد: ارتباط هیئت‌امنا مسجد و کانون‌ها بسیار کم هست به‌نحوی‌که فعالیت کانون و مسجد به‌عنوان محور اتکا منطقه ضعیف شود.
وی ادامه داد: طرحی مطرح‌شده است که مدیریت مسجد از روحانی آن مرکز گرفته شود و به یک فرد عام منتقل شود، این زنگ خطری برای ما است.
مسئول کانون فرهنگی هنری مسجد شهرک امام شهر خرو گفت: کتاب‌های مساجد کتاب‌های قطوری هستند که مورد استقبال بچه‌ها قرار نمی‌گیرد.
حجت‌الاسلام مهدی شعبانی با اشاره به عدم تخصیص امکانات تصریح کرد: بعضی‌ها قول داده‌اند سیستم و ... بدهند ولی نداده است، اینترنت هم در منطقه وجود ندارد و کارهای پژوهشی مسجد روی زمین‌مانده است.

انتهای پیام/