به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه خلیل آباد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم، تشریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که قم سرچشمه اصلی انقلاب است و دنیا را تکان داد.

وی با اشاره به اینکه قم مرکز انقلاب و مادر انقلاب است و مردم قم از زمان شکل گیری انقلاب اسلامی تا به امروز همواره در خط مقدم انقلاب قرار داشته اند، ابراز کرد: به همین منظور این شهر کانون توجه دشمنان قرار گرفته است و به لحاظ تاثیرگذاری که روحانیون و حوزه های علمیه دارند کلیپ های زیادی را علیه روحانیت پخش کرده است.

امام جمعه خلیل آباد در پایان خاطرنشان کرد: امروز بهترین کمک مسئولان و اساسی ترین کار آنها برای مردم توجه بهتر به معیشت آنها است و حضور مردم در عرصه های مختلف نیز بهترین کمک برای انقلاب اسلامی است.

 

تقویت روحیه زینب گونه در بین پرستاران لازم و ضروری است

وی ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهار داشت: به پاس زحمات شبانه روزی پرستاران و بهورزان، 5 جمادی الاول مصادف با سالروز ولادت حضرت زینب را به روز پرستار نامگذاری شده است.

ناهیدی تجلیل از مقام شامخ حضرت زینب (س) را یکی از دلایل نامگذاری این روز دانست و خاطرنشان کرد: تقویت روحیه زینب گونه در بین پرستاران و بهورزان لازم و ضروری و از دیگر اهداف نامگذاری این روز است.

وی همچنین در ادامه تصریح کرد: همانطوری که زینب کبری (س) حافظ و پرستار ارزشها بودند، پرستاران ما نیز باید با حفظ حجاب و ارزشها نیز ضمن پرستاری از بیماران، ارزشها را پرستاری کنند.

وی با تاکید بر اینکه پرستاران، حضرت زینب (س) را الگویی برای خود قرار دهند، اذعان کرد: آشنایی بیشتر با ابعاد شخصیتی حضرت زینب (س) نیز از ضروری ترین اعمال پرستاران است.

خطیب جمعه خلیل آباد در پایان با بیان اینکه صبر و ایمان و... حضرت زینب (س) می تواند الگویی برای جامعه اسلامی به ویژه بانوان باشد، عنوان کرد: بانوان در طول دوران انقلاب و دفاع مقدس با الگو گیری از حضرت زینب (س) بود که صحنه های بسیاری از ایثار را به جای گذاشتند.

انتهای پیام/