به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد اظهار کرد: در خطبه 83 نهج‌البلاغه که به تعبیری بزرگترین خطبه حضرت در نهج‌البلاغه است فرازی وجود دارد که در آن در تبیین شگردهای شیطان بحث شده است. در ابتدای این فراز آمده که خداوند متعال شما را از دشمنی تحذیر فرموده که شگرد اولیه‌اش نفوذ در سینه‌ها به صورت پنهان است.

 

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: شیطان گمراه و پرت می‌کند که تعبیر صحیح این است که شیطان با نفوذ و نجوا، انسان را لب پرتگاه آورده و از آنجا نیز انسان را پرت می‌کند. برخورد خداوند متعال با بندگان را حضرت علی(ع) مقدمه‌ای برای تبیین شگردهای شیطان قرار می‌دهند و باید دید چه پیوندی میان این دو مقوله وجود دارد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به عظمت اجتماعی و سیاسی حضرت زینب(س) گفت: وقتی این الگو را به دنیا نمایش دهیم، مثل ایشان در هیچ جمع و قوم و مکتبی نمونه ندارد و آن، عظمت و شخصیت سیاسی حضرت زینب(س) است که مهمتر از ایثار و مقاومت است زیرا ایثار ابزاری برای اجرای این سیره و عظمت سیاسی است. عمده قدرت حضرت زینب(س) در مسئله عظمت سیاسی آن حضرت که در جریان اسارت اهل بیت(ع) نمودار پیدا کرد این بود که ابتکار عمل را ایشان به دست گرفته و دشمن را به انفعال کشاندند.

 

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اسارت اهل بیت(ع) در دست دشمن با هدف سیاسی افزود: حضرت زینب(س) در این هدف سیاسی آن‌ها را شکست داد و ابتکار عمل در اختیار اهل بیت(ع) قرار گرفت. دشمنان درصدد بودند شخصیت ولایی حضرت علی(ع) و جریان فرهنگی پیامبر را در امت اسلامی به عنوان یک نقطه اقتدار از میان ببرند و بنی امیه به عنوان مظهر اقتدار منحصربه‌فرد معرفی شود و حضرت در اینجا ابتکار عمل را در اختیار گرفتند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه ملت و دولت ما باید تبعیت از زینب(س) را عملی کنند اظهار داشت: دشمن در طول 40 سال این انقلاب، با ما جنگید و مبارزه کرد و به انواع توطئه‌ها متوسل شد که آخرین آن‌ها جنگ نرم و جنگ اقتصادی است و می‌خواهد ابتکار عمل در دست خودش باشد تا جریان تحریم را به صورتی درآورد که ما منفعل شویم و همان خط و راه دشمن را برویم تا دین و اسلام و انقلاب براندازی شود.

 

حضرت زینب(س) معلم بزرگ سیاست و ایثار 

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) معلم بزرگ سیاست و ایثار است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری از چهار سال گذشته این مرحله را پیش‌بینی و نقشه اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند؛ اقتصاد مقاومتی معنایش این است که نیروی انسانی داریم؛ منابع اقتصادی زیاد و نیروی سرمایه‌دار و منابع طبیعی در اختیار داریم؛ اقتصاد مقاومتی راه‌انداختن این‌ها است. کارگری که از ابتدای امسال کارخانه‌اش خوابیده و بیکار شده، قدرت انسانی بالا دارد و جوان است و صدقه‌بگیر نیست. کار تولید کنید؛ ضمن خیرمقدم به استاندار جدید خراسان‌رضوی باید بگویم خوشبختانه ایشان اجرای برنامه‌شان اقتصاد مقاومتی است.

 

وی با اشاره به اینکه نیروی انسانی خراسان‌رضوی فناور و کارآمد است، گفت: راه برای پیاده‌سازی این سرمایه‌ها در تولید کشاورزی و صنعتی باید هموار ‌و نیرو به‌کار گرفته شود؛ امیدواریم با حضور استاندار جدید این موقعیت پیدا و فقر ریشه‌کن شود‌.

 

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری راهکارها را در این زمینه ارائه کردند اما در جا می‌زنیم، افزود: آقایان کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس، بررسی کنند اقتصاد مقاومتی کجای بودجه 98 قرار دارد؟ اقتصاد مقاومتی خط رهبری است؛ جریانی است که «باطل السحر» توطئه آمریکاست؛ در این بودجه یک ساله کشور که دولت به مجلس و نمایندگان مردم ارائه داده و قرار است بررسی شود ببینید اقتصاد مقاومتی چه جایگاهی دارد؟ نفت فروختن و پول نفت گرفتن اقتصاد مقاومتی است؟ سطح درآمد کجایش منتسب به اقتصاد مقاومتی و اتکاء به نیروی داخلی است؟

 

‌وی تصریح کرد: رابطه بودجه با اقتصاد مقاومتی باید مشخص شود؛ اگر به این مسائل رسیدگی نکنیم و در مقابل شگرد دشمن مردم ما آسیب ببیند در عرصه محشر کسانی که مسئولیت دارند نخواهند توانست جوابگو باشند. بارها مقام معظم رهبری صحبت از اقتصاد مقاومتی می‌کنند اما بازهم چشم ما به لبخند دیگران است. این صحیح است؟

انتهای پیام/