به گزارش صبح توس؛ روز گذشته آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در جمع مردم قم به اهمیت فضای مجازی‌ پرداختند، از همین رو این پایگاه خبری به بازخوانی فرمایشات ایشان در این باب می‌پردازد.

ایشان در سخنرانی‌ای فرمودند: نظام با خواست و حمایت مردم شکل گرفته و استمرار یافته اما مستکبران با وقاحت تمام مردم را به مقابله با همین نظام فرا می خوانند که لازم است مردم در مقابل این تبلیغات ایستادگی و علیه آن حرکت کنند و جوانان با هوشمندی، فضای مجازی را به ابزاری برای زدن تو دهنی به دشمنان تبدیل کنند.


ایشان ادامه دادند: فضای مجازی میدان مبارزه است و مبارزه بوده و هست و خواهد بود، فقط شکل و نوع آن تفاوت کرده است؛ مبارزه مرد میخواهد نه انسان بیکار، همانطور که در دوران جنگ مسلحانه و به تعبیری “جنگ سخت” مردانی حضور یافتند که خانواده داشتند، درس و دانشگاه داشتند، کار و زندگی داشتند، بیکار نبودند، ولی بزرگترین کارشان شد دفاع از اسلام و انقلاب و از همه چیز خود گذشتند و ایثار نمودند.

مقام معظم رهبری تصریح کردند: اکنون نیز در میدان "جنگ نرم" باید حضور یافت، ما که لیاقت بیش از این را نداریم و از هیچ چیزمان نگذشتیم جز اوقات فراغت خود برای دفاع به حد توان و وسع خود.

فضای فرهنگی عرصه جهاد است

به فرموده رهبر انقلاب فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد و عرصه فرهنگی عرصه جهاد است، اگر از فضای مجازی غافل شویم اگر نیروهای مؤمن و انقلابی این میدان را خالی کنند مطمئنا ضربه خواهیم خورد.

فرمانده کل نیروهای مسلح اذعان کردند: هر کس به اندازه وسع و توان و هنر خود باید در این میدان حضور یابد، البته ورود در فضای مجازی احتیاج به ایمان، علم، ذوق و سلیقه و هنر دارد و بزرگترین آفت این کار گرفتار شدن به غرور، سیاست زدگی، حسادت، سطحی نگری، روز مرگی می باشد.


آیت الله خامنه‌ای با اعلام اینکه دشمن دارد با این ابزار ایمان و غیرت و اعتقادات جوانان ما را نشانه می گیرد، فرمودند: در سایه بی عرضگی و بی لیاقتی بعضی از مسئولان فرهنگی و رسانه ای کشور، تا حدودی در این جنگ موفق بوده است، باید جواب کار فرهنگی باطل آنان را با کار فرهنگی حق داد.

 
مقام معظم رهبری فضای مجازی را یک کارزار فکری و سودمند برمی‌شمرند و اظهار کردند: ابزارهای تسهیل کننده، مثل رایانه ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست، اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، می توانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمی شناسید، برسانید، این فرصت فوق العاده‌ای است مبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد.


بهره‌مندی روحانیون از تکنولوژی‌های جدید برای دین

آیت الله خامنه‌ای در مورد وظیفه و نقش روحانیت و حوزه علمیه در برابر تکنولوژی های جدید ارتباطی فرمودند: اولین وظیفه ما این است که این نقش روحانیت اصیل را جدى بگیریم، من بارها گفته ام که با همه این وسایل ارتباط جمعى اى که وجود دارد البته روحانیت باید از همه این وسایل ارتباط جمعى استفاده کند، از اینترنت و تکنولوژی هاى جدید ارتباطاتى باید همه روحانیت براى دین استفاده کند، همچنانى که از رادیو و تلویزیون و بقیه چیزها استفاده مى کند در عین حال، مسجد، جلسه مذهبى، نشستن روبه روى مردم، دهان به دهان و نفس به نفس با مردم حرف زدن، یک نقش بی بدیل دارد و هیچ چیزى جاى این را نمى گیرد و این هم مال شماست.


رهبر انقلاب تاکید کردند: اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم،رئیس فضای مجازی کشور میشدم؛ رایانه ها و فضای مجازی و سایبری که الان در اختیار شماست، اگر بتوانید این‌ها را یاد بگیرید میتوانید یک کلمه حرف درست خودتان را به هزاران مستمعی که شما را نمیشناسند برسانید!این فرصت فوق العاده ایست مبادا این فرصت را ضایع کنید که اگر ضایع شد خداوند متعال از من و شما روز قیامت سوال خواهد کرد.

انتهای پیام/