حسن هانی زاده در گفتگو با صبح توس؛ به تحلیل بیانات رهبری در دیدار با مردم قم پرداخت و اظهار کرد: آمریکا سالهاست که برای براندازی جمهوری اسلامی ایران نقشه کشیده و توطئه چینی کرده اما سیاست های او برای جلوگیری از پیشرفت انقلاب، همواره با شکست مواجه شده است.

وی در ادامه با اشاره به عهدشکنی های متعدد اتحادیه اروپا تصریح کرد: اروپایی ها ثابت کردند که به تعهدات خود پایبند نبوده و تابع امر آمریکا هستند؛ گذشت زمان به همگان نشان داد که کشورهای اروپایی نمی توانند خارج از اراده آمریکا با ایران تعامل داشته باشند.

کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: سیاست خارجی کشورهای اروپایی به طور مستقیم از سوی آمریکا و کاخ سفید دیکته می شود، بنابراین به هیچ وجه نمی شود به آنها اعتماد کرد؛ ما باید با تکیه بر امکانات بومی خود از بحران های اقتصادی و تحریم ها عبور کنیم، کما اینکه تحریم ها هرگز نتوانسته اند حرکت انقلاب را متوقف کنند.

هانی زاده اقدام اخیر برخی کشورهای اتحادیه اروپا در تحریم ایران را نتیجه توطئه مشترک دستگاههای امنیتی آمریکا و اروپا برای انزوای ایران دانست و خاطر نشان کرد: اگر اروپا برای حقوق بشر اهمیت قائل است باید عربستان را به دلیل قتل جمال خاشقچی و صلب تابعیت شیخ عیسی قاسم از رهبران مذهبی سیاسی بحرین تحریم کند؛ این موارد بر خلاف مواضع بین الملل و منشور سازمان ملل است، اما شاهد هستیم که تمام تصمیمات اروپا تحت فشار امریکا صورت می گیرد.

وی ابراز کرد: امروز دولت ما به این نتیجه رسیده که نباید به وعده های دروغین غرب دل بست، چرا که   برجام و مذاکره با کدخدا تاکنون هیچ گونه دستاورد اقتصادی برای ملت ایران نداشته است؛ بنابراین زمان آن رسیده که دستگاه دیپلماسی و دولت به امکانات داخلی و مدیریت جهادی تکیه کند.

کارشناس مسائل خاورمیانه در پایان خاطر نشان کرد: در حقیقت برجام بین ایران و کشورهای اروپایی مخصوصا انگلیس و فرانسه وآلمان به پایان رسیده و تجربه سه سال گذشته نشان داد که کشورهای اروپایی به وعده های خود عمل نخواهند کرد؛ تمام سیاست های اتحادیه اروپا انزوا و جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه است.

انتهای پیام/