حامد بیهقی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن تاکید بر وجود فضاهای تفریحی در شهرستان به عنوان عاملی برای کاهش معضلات اجتماعی و البته افزایش شادی و نشاط در بین شهروندان، اظهار کرد: شهرستان درگز دارای پتانسیل و ظرفیت های بسیار خوب برای ایجاد فضاهای گردشگری است که می تواند هر ساله هزاران نفر از هموطنان را به این شهرستان دعوت کند.

وی به برشمردن پاره ای از ویژگیهای مثبت شهرستان پرداخت و گفت: آثار باستانی و بناهای قدیمی شهرستان از جمله موزه باستان شناسی بندیان که قدمت چندصد ساله دارند یکی از بهترین و مهمترین فضاها برای آشنایی با آداب و فرهنگ دیرینه شهرستان و البته گذراندن اوقات فراغت هستند.

نائب رئیس شورای شهر درگز تشریح کرد: پارک ملی تندوره از لحاظ وسعت و تنوع گونه های جانوری و گیاهی یکی از دیدنی ترین مناطق گردشگری کشور به حساب می آید و هر ساله گردشگران زیادی، به شوق دیدن این منطقه راهی درگز می شوند.

بیهقی تبیین کرد: در بخش دیگری از شهرستان که منتهی به کوههای الله اکبر می شود، آب گرمی از دل کوهها خارج می شود که در صورت مدیریت منطقه و بهره برداری صحیح، ضمن اثرات درمانی، اثرات مطلوب گردشگری را در بر خواهد داشت.

رئیس کمیسیون فرهنگی شهرداری درگز تصریح کرد: متاسفانه مشکل بزرگ شهرستان درگز که سبب شده، با وجود داشتن چنین پتانسیل هایی، در بحث فضاهای تفریحی محروم و بی بضاعت بماند، موضوع عدم بومی سازی قوانین است.

وی تشریح کرد: با توجه به اینکه برای تصویب اکثر قوانین، وضعیت شهرهای بزرگ کشور در نظر گرفته می شود، شهرستانهای کوچکی همچون درگز در اجرای قانون با دشواری هایی مواجه می شوند که ناشی از عدم بومی سازی قانون مربوطه با جغرافیای بومی و محیطی منطقه است.

بیهقی گفت: در حال حاضر، دولت بودجه چندانی برای هزینه در بخش تفریحی شهرستان ها ندارد، تنها راه برون رفت از این مشکل، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است که برخی قوانین مذکور مانع از رغبت آنها برای سرمایه گذاری در شهرستان شده است.

نائب رئیس شورای شهر درگز تاکید کرد: البته اقدامات بسیار خوبی هم در زمینه افزایش فضای تفریحی شهرستان انجام شده که از جمله آنها می توان به کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی پارک بانوان، ساماندهی حاشیه پارک ملت و اصلاح وضعیت روشنایی محیط پارک، مذاکره در خصوص واگذاری سینمای قدیم و احداث واحد فرهنگی و سینمایی جدید و احداث سالن ورزشی چند منظوره محله هامون اشاره کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم مسئولین محترم در استانداری خراسان رضوی نگاه ویژه ای به این منطقه مرزی داشته و از تمام ظرفیت های موجود آن برای استفاده هر چه بیشتر همشهریان و هموطنان عزیز در اقصی نقاط کشور استفاده کنند.

انتهای پیام/