به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم، اظهار داشت: چهل سالگی انقلاب یک سری ملزوماتی به دنبال دارد که لازم است به آن پرداخته شود.

وی ضمن بررسی تحولات انقلاب اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: انقلاب هر چند در مسیر خود با چالش مواجه شده ولی هیچگاه دچار عقب گرد و توقف نشده است و همیشه در مسیر تعالی نظام پیش رفته است.

خطیب جمعه خلیل آباد بر ضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب تاکید کرد و افزود: جریان ضد انقلاب به همراه استکبار با تکیه بر مشکلات اقتصادی چنان وانمود می کنند که مردم در دوره پهلوی در ناز و نعمت بوده اند ولی واقعیت طور دیگری است.

وی با بیان اینکه جریان انقلابی و مسئولان نظام در چهل سال گذشته نتوانسته اند به خوبی دستاوردهای انقلاب را برای مردم و نسل جوان تبیین کنند، تصریح کرد: جریان های سیاسی برای پیروزی خود در انتخابات برخی از دستاوردهای نظام را با چالش مواجه کردند.

ناهیدی همچنین در ادامه اذعان کرد: فراموشی تاریخی گریبان برخی از مردم را گرفته و هر چه فاصله می گیریم مردم از یاد می برند که در دوران پهلوی چه مشکلات و معضلاتی داشتند.

وی با تاکید بر اینکه بالا رفتن انتظارات مردم از یک سو و تحریم ها و مشکلات اقتصادی از سوی دیگر زمینه را برای تبلیغات سوء دشمن فراهم کرده است، عنوان کرد: تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی باید در دستور کار مسئولان نظام و انقلاب قرار گیرد.

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای زیادی داشته است، تشریح کرد: 4 میلیون پروژه کوچک و بزرگ در چهل سال گذشته به اجرا درآمده و چهره ایران را دگرگون کرده است.

 

وی با تاکید بر اینکه جایگاه ریاست و مسئولیت جایگاه خطیری است که جای نا اهلان نیست، ابراز کرد: ریاست طلبی عامل هلاکت است و ریاست و قدرت به آب دریا تشبیه شده و انسان تشنه اگر از آب دریا بنوشد باعث تشنه تر شدن آن می شود.

حجت الاسلام ناهیدی با اشاره به اینکه افرادی در جامعه هستند که با جمع شدن دور افراد ریاست طلب، باعث سوء استفاده از مقام و منصب می شود، افزود: امروز برخی برای رسیدن به جایگاه خود را می کشند و اگر در انتخابات رأی نیاورند خود را به آب و آتش می زنند که چرا ما رأی نیاورده ایم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی مسئولیت به عنوان یک تکلیف باشد باید در این زمینه به نحو احسن تکلیف خود را انجام داد.

انتهای پیام/