به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام مهدی شریعتی تبار در همایش گرامیداشت روز نهم دی، به برشمردن ویژگی های حماسی این روز پرداخت و اظهار کرد: مساله بصیرت و میثاق امت با ولایت، روز نهم دی را در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی جاودانه و ماندگار کرد.

وی افزود: امروز همه مردم دنیا به این حقیقت دست یافته اند که عامل تعیین کننده در پیروزی ها، فتنه و قدرت مالی و نظامی نیست؛ بلکه ایمان و بصیرت مردم است که تعیین می کند پیروزی از آن کیست!

مدیر عامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: نظام سلطه طلب آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون هر آنچه از توان نظامی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در اختیار داشت به میان آورد تا ملت و نظام ما را به زانو درآورد، اما امروز بعد از گذشت40 سال، نتیجه ای جز شکست نصیب آنها نشده است.

حجت الاسلام شریعتی تبار بصیرت را یکی از بزرگترین نعمت های الهی دانست و عنوان کرد: بسیاری از افراد بودند که خود را تحلیل گر سیاسی و داعیه دار نظام می دانستند اما در برخورد با فتنه، به صف فتنه گران و دشمنان نظام پیوستند و توطئه های سهمگینی را علیه این نظام رقم زدند.

وی تشریح کرد: ملت با تقوا و بصیر ایران اسلامی وقتی در برابر شیطان بزرگ و ایادی او قرار گرفتند، با یاد خدا و پیروی از ولی امر زمانه خود دست دشمن را از این نظام کوتاه کردند.

مدیر عامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: با وجود اینکه فتنه گران سال 88 در روز عاشورا به عزاداران حسینی اهانت کردند، برخی از انسانهای خبیث و قدرت طلب، با دادن بیانیه، از آن جنایتکاران به عنوان مردم خدا جو یاد کردند.

حجت الاسلام شریعتی تبار تاکید کرد: بسیار واضح و روشن است که دشمنی آمریکا با ملت ما به دلیل ویژگی استکبار ستیزی و اعتقاد و باور عمیق به ولایت ائمه و ولایت فقیه است؛ اینها با مکتب ما مشکل دارند و البته رمز موفقیت ما همین ولایتمداری و حسینی بودن این نظام است.

وی ابراز کرد: مسئولین نظام باید به نوکری این مردم افتخار کنند چرا که امروز همین مردم مستضعف و محروم با وجود همه مشکلات اقتصادی، پای کار آمده و از رهبری و انقلاب خود حمایت می کنند؛ مسئولین حل مشکلات را در پرتو لبخند دشمن نبینند، آنها به خون این انقلاب تشنه اند.

مدیر عامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی اظهار کرد: این را قبول داریم که بخشی از گرفتاری های کشور مربوط به تحریم های ظالمانه دشمن است اما شما هم بپذیرید که بسیاری از مشکلات مربوط به نداشتن وجدان کاری و البته نظارت کافی در بدنه اجرایی دولت است؛ حق این ملت شهید داده نیست که هر روز ناظر اختلاس و دزدی و تجاوز و دست درازی به بیت المال باشند.

حجت الاسلام شریعتی تبار در پایان خاطر نشان کرد: این انقلاب و نظام، امانت خدا و شهادست که به دست ما سپرده شده، انشالله به فضل الهی و با بصیرت و ایمان خود راه عزت و شرف را ادامه داده و روز به روز بر عزت این مرز پر گهر خواهیم افزود.

انتهای پیام/