به گزارش صبح توس؛ حسین خسروی صبح امروز در همایش گرامیداشت نهم دیماه در جمع مردم تربت حیدریه اظهار کرد: دوران چهل ساله انقلاب اسلامی نشان داده که هر دهه این نظام و انقلاب با فتنه های بزرگ و پیچیده ای روبرو شده که تاکنون به لطف الهی و رهبری ولی فقیه جامعه و حضور با بصیرت مردم خنثی شده است.

 

وی تصریح کرد: در سال 68 فتنه قائم مقامی آیت الله منتظری که بنوعی ایشان حاصل عمر امام راحل و شاگرد برجسته آیت الله بروجردی بودند با وجود اینکه شخص مهدی هاشمی از عوامل ضد انقلاب در بیت آیت الله نفوذ کرده بود به تدبیر امام خمینی(ره) خنثی شد.

 

خسروی حوادث کوی دانشگاه تهران در سال 78 را دومین فتنه بزرگ انقلاب عنوان کرد و افزود: در حمله به کوی دانشگاه تهران و در شرایطی که این فتنه توسط دولت وقت اصلاحات مدیریت می شد و بارها فرمانده وقت نیروی انتظامی تهران بزرگ درخواست مناظره با ریاست جمهوری اصلاحات در صدا و سیما رابا مستندات مطرح می کرد با تدابیر حکیمانه رهبری نیز خنثی شد.a

 

این کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: تمام برنامه ریزی های دشمن بعد از حادثه کوی دانشگاه و طی یک دهه با فعالیت های دقیق و منسجم روی فتنه 88 متمرکز شده بود که بهانه تقلب در انتخابات مردم را به خیابانها کشانده و اصل نظام و انقلاب را زیر سئوال ببرند.

 

وی به عوامل این فتنه اشاره داشت و گفت: مهمترین عامل این فتنه بازی و سکوت برخی نخبگان و خواص بی بصیرت جامعه در میدان دشمن بود که هر چقدر رهبر انقلاب ندای این عمار را سر می دادند این خواص دچار حب دنیا و قدرت طلبی شده بودند و نقش پیاده نظام دشمن را ایفا کردند.

 

خسروی دومین دلیل وقوع فتنه را بی قانونی دانست و افزود: در شرایطی که 30 سال در کشور انتخابات با دموکراسی بالا و  بدون تنش برگزار می شد عده ای آمدند با بدعت گذاشتن در قانون قبل از انتخابات و طرح کمیته صیانت از آرا را مطرح کردند و اذهان مردم را هدفمند به سمت دیگری معطوف کردند.

 

تحلیلگر مسائل سیاسی اضافه کرد: این بی قانونی در ساعت 11 شب روز انتخابات به اوج خود رسید و  در شرایطی که مردم هنوز رای می دادند و نتیجه انتخابات باید توسط شورای نگهبان به وزارت کشور بعد از شمارش آرا اعلام شود، میر فتنه در تریبون ها حاضر شد و با توجه به رایی که در تهران آورده خود را از قبل برنده انتخابات معرفی کرد.

 

وی عدم تبعیت از ولی فقیه جامعه را سومین عامل فتنه عنوان کرد و بیان داشت: در شرایطی که رهبری بارها در جلسات خصوصی و عمومی اعلام کردند اگر کسی اعتراض و شکایتی دارد از مراجع قانونی پیگیری کند اما این اتفاق رخ نداد چون در اصل خودشان هم می دانستند که تقلب بهانه ای بیش نیست و امروز هم شاهد اعترافات نمایندگان فتنه در سال 88 هستیم.

 

خسروی حماسه با شکوه و عزتمند نهم دیماه 88 را برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: مردم تا متوجه شدند که تقلب در انتخابات بهانه است و  عده ای به هیئت عزاداری و پرچم سیدالشهدا علیه السلام در عاشورای 88 جسارت کردند صف خود را از فتنه گران جدا کردند و بدون اینکه عکس هیچ یک از نامزدها را بدست بگیرند تنها با عکس رهبری و پرچم امام حسین(ع) حماسه تاریخی 9 دی را برای کشور به ارمغان آوردند.

 

چهل سالگی انقلاب خواب را از چشم استکبار ربوده است

کارشناس مسایل سیاسی خاطر نشان کرد: در شرایطی که از ابتدای انقلاب دشمن هر روز با این عنوان که یک سال دیگر، دو سال دیگر، شش ماه دیگر کار نظام تمام است اما به لطف الهی و تدابیر رهبری و حضور مردم این انقلاب چهل ساله شده و خواب را از چشم استکبار جهانی ربوده است.

 

در فتنه 98 شاید پای به اصطلاح یک خودی در میان باشد

خسروی به هشدارهای اخیر رهبری برای فتنه 98 اشاره کرد و افزود: سال آینده انتخابات مجلس شورای اسلامی است و با توجه به گرانی های اخیر که امیدواریم دولت آن را مدیریت کند ممکن است فتنه گران بر موج مطالبات مردمی سوار شوند و بازهم احتمال فتنه ای بزرگ می رود و خنثی سازی آن هوشیاری مردم و خواص را می طلبد.

 

وی بیان کرد: در این فتنه شاید به اصصلاح پای یک خودی و با شعارهای فریبنده در میان باشد و هرکس فتنه 88 را درک کرده باشد وارد این فتنه احتمالی نخواهد شد.

انتهای پیام/