اصغر هانی زاده در گفتگو با صبح توس؛ ضمن بازخوانی عوامل شکل‌گیری و آثار مخرب فتنه 88 اظهار کرد: این فتنه خطرناک بسیار قبل‌تر از انتخابات سال 88 توسط افسران جنگ روانی کشورهای غربی و با کمک مالی برخی کشورهای حوزه خلیج‌فارس و البته هماهنگی عوامل داخلی شکل گرفت.

امکان جابجایی یک رأی هم وجود ندارد

وی عنوان کرد: سازوکار انتخابات در ایران به‌گونه‌ای است که امکان جابجایی یک رأی هم وجود ندارد چراکه بیش از 20 سازمان و نهاد مردمی و دولتی بر پروسه آن نظارت می‌کنند.

کارشناس مسائل سیاسی و بین الملل افزود: این فتنه یک سناریوی دقیق و پیچیده بود که با برنامه‌ریزی هالیوودی و شرکت سازمان سیا، موساد، عوامل ضدانقلاب و گروهک منافقین، دقیقاً پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری، با کلیدواژه "تقلب" استارت خورد.

هانی زاده گفت: بلافاصله پس از آغاز فتنه، تمام عوامل داخلی و کسانی که از انقلاب کینه به دل داشتند، با فراخوان عده‌ای مشخص، وارد خیابان شده و به بدترین شکل ممکن، علاوه بر اهانت به مسئولین نظام و حمله به ارگان‌های دولتی و نظامی، مساجد را به آتش کشیدند.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر بیش از 200 رسانه خارجی پای‌کار آمده و تا جایی که توانستد به تحریک فتنه گران پرداختند؛ در این فتنه که هدفی جز سرنگونی و براندازی نظام اسلامی ایران نداشت میلیاردها دلار هزینه شد و خسارات فراوانی را برای نظام و ملت ما به بار آورد.

 

حضور گسترده مردم در روز 9 دی انقلاب را از خطر ریزش نجات داد

کارشناس مسائل سیاسی و بین الملل ابراز کرد: در همین اثنا، سخنرانی قاطع مقام معظم رهبری در نماز جمعه و به‌تبع آن حضور گسترده مردم در روز 9 دی، پاسخ کوبنده‌ای شد به طرح‌های توطئه آمیز آمریکا و رژیم صهیونیستی و تمام دست‌نشانده‌های داخلی و خارجی آن‌ها و انقلاب را از خطر ریزش نجات داد.

 

تعصبات جناحی باعث شده تا عده‌ای به دنبال تبرئه سران فتنه باشند

هانی زاده تأکید کرد: متأسفانه تعصبات جناحی برخی از مردم و مسئولان کشور، آن‌ها را از نگاه حقیقی به رخدادهای سال 88 دور کرده است؛ درواقع تعصبات حزبی موجب شده عده‌ای تصور کنند که این فتنه یک حرکت اعتراض‌آمیز به تقلب انتخاباتی بوده است، بنابراین سعی در تبرئه سران فتنه و به فراموشی سپردن واقعه سال 88 دارند.

وی اظهار کرد: در این قضیه انتظار می‌رفت دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران برخورد جدی و چکشی با عاملان فتنه و افرادی که اموال عمومی را دستخوش تجاوز و تخریب قراردادند بشود اما شاهد بودیم موضع دستگاه قضایی ما تسامح و گذشت با فتنه گران و رفتار اسلامی و انسانی با آن‌ها بود؛ این عمل درواقع جزئی از ویژگی‌های رأفت انگیز انقلاب اسلامی است.

فتنه‌ها از ابتدای پیروزی انقلاب وجود داشته و ادامه خواهد داشت

کارشناس مسائل سیاسی و بین الملل ضمن بیان اینکه فتنه‌ها به‌صورت زنجیره‌ای از ابتدای پیروزی انقلاب وجود داشته و بعدها هم ادامه خواهد داشت خاطرنشان کرد: این انقلاب با خون صدها هزار شهید آبیاری شده، بنابراین مردم و مسئولین ایران باید با افزایش بصیرت و آگاهی، همیشه به‌عنوان یک سنگربان امین در مقابل فتنه‌های داخلی و جهانی ایستادگی کرده و حافظ آرمان‌های امام و انقلاب باشند.

انتهای پیام/