حسین محمدی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهارد کرد: اصل فتنه 88 یک برنامه از پیش تعیین شده بود که تمام امکانات و تجهیزات جبهه استکبار بسیج شده بودند تا انقلاب اسلامی و نظام را از مسیر اصلی منحرف و در نهایت تمام برنامه های خود را منتج به براندازی نظام کنند.

 

وی افزود: اما آن چیزی که شاید آن روزها خیلی به چشم نمی آمد و شاید هم عموم جامعه فکر آن را نمی کردند برنامه ریزی زیرکانه و مذبوحانه دشمن برای به انحراف کشاندن انتخابات و در نهایت آشوب در داخل کشور بود.

                                 

استاد علوم سیاسی دانشگاه با بیان اینکه فتنه 88 توسط متخصصین انقلاب های مخملی دنیا مدیریت می شد، افزود: همه متخصصین انقلاب های مخملی در جهان جمع شده بودند تا با یک کلبد واژه ای بنام “تقلب” آنی را رقم بزنند که در کشورهای گرجستان و اوکراین به سرانجام رساندند تا بتوانند از این طریق به داخل خاکریزهای کشور بصورت رسمی نفوذه کنند.

 

وی اضافه کرد: به همین دلیل شاهد بودیم که اکثریت مطلق مردم خیلی زود حساب خود را از فتنه‌گران جدا کرده و حاضر نشدند که با دشمنان اسلام و انقلاب و ایران همراه شوند.

 

محمدی افزود: همین مردم زمانی که فتنه‌گران توطئه‌های خود را به اوج رسانده بودند، با حضوری حماسی در راهپیمایی نهم دی، پاسخی قاطع به سران فتنه و حامیان خارجی آنها دادند.

 

وی بیان داشت: متاسفانه هنوز هم عده‌ای از حماسه نهم دی درس عبرت نگرفته و از فتنه‌گران و سران فتنه حمایت می‌کنند و هر روز بیشتر از قبل از ملت ایران دور می‌شوند.

 

این تحلیلگر مسایل سیاسی با بیان اینکه مطاع دنیا عامل بی بصیرتی انسان می شود، افزود: در طول تاریخ دلبستگان به دنیا و قدرت های مادی در بزنگاههای متعدد از بصیرت غافل شدند و همین باعث گمراهی و ضلالت آنان شد، لذا فتنه ۸۸ نمونه بارزی است که باید ابعاد آن برای نسلهای آینده انقلاب اسلامی تبیین شود.

 

وی اظهار کرد: هر دهه از انقلاب شاهد یک فتنه بزرگ هستیم و هرچقدر به عمر انقلاب اضافه می شود فتنه ها سخت تر و پیچیده تر و شاهد غربالگری و ریزش و رویش در انقلاب اسلامی هستیم،از فتنه قائم مقامی رهبری در دهه 60 تا فتنه 78 کوی دانشگاه و همچنین فتنه پیچیده 88 که همه این فتنه ها به دنبال براندازی نظام بود.

 

این کارشناس مسایل سیاسی به هشدارهای اخیر رهبری اشاره کرد و افزود: سال آینده سال مهم و سرنوشت سازی است و بارها رهبری و برخی نخبگان نسبت به ایجاد فتنه ای جدید با شعارهای متفاوت هشدار دادند که لازمه بیداری در برابر این فتنه ها بصیرت، حضور در صحنه و تابعیت از ولی فقیه جامعه اسلامی است.

انتهای پیام/