محمدرضا غفاری در گفتگو با صبح توس؛ با تاکید بر حضور پر شور مردم و مسئولین در حماسه بزرگ نهم دی ماه اظهار کرد: اگر بگوییم یوم الله نهم دی در تقویم اسلامی همطراز مناسبت های بزرگی همچون 22 بهمن و پیروزی انقلاب است، قطعا سخن گزافی نگفته ایم.

 

وی عنوان کرد: ما بر این باور هستیم که در روز نهم دی ماه سال 88 انقلاب جان تازه ای گرفت و تلاش و برنامه ریزی چندین ساله دشمن قسم خورده نظام ناکام ماند؛ حادثه نهم دی، 22 بهمن دیگری را در دل انقلاب به وجود آورد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز گفت: البته در این میان سوالاتی هم توسط برخی افراد مطرح می شود که باید ضمن ارائه پاسخ مناسب به آنها، هر گونه شک و شبهه را برطرف کنیم.

 

غفاری تشریح کرد: عده ای با بهانه هایی همچون انسجام، وحدت و آشتی ملی، بحث داعش و تروریست های تکفیری و غیره و ذلک در پی کمرنگ کردن اثر نهم دی هستند و ترجیح می دهند مسائل فتنه 88 توسط عموم مردم جامعه به فراموشی سپرده شود.

 

وی افزود: در حوادث انقلاب برخی اتفاقات را نمی توان نادیده گرفت و به راحتی از کنار آنها عبور کرد که نهم دی از جمله این اتفاقات است؛ البته آن عده بسیار کمی که این بحث ها را مطرح می کنند، با انقلاب و نظام در تضاد و زاویه هستند.

 

 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز تصریح کرد: فتنه 88 به ما ثابت کرد که هنوز بعضی از مردم و مسئولین نسبت به هدف و ماموریت اصلی انقلاب توجیه نبوده و به عبارتی دارای بصیرت کافی نیستند؛ این فتنه همچنین هشداری بود تا بدانیم دشمن تا مادامی که جان در بدن دارد و شمشیر او برنده است، دست از کینه توزی بر نخواهد داشت.

 

غفاری گفت: مطابق فرمایش رهبر معظم انقلاب، اگر بصیرت نداشته باشیم قطعا فتنه 98 اتفاق خواهد افتاد ولی اینبار با پیچیدگی بیشتر و در تمام سطوح سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی؛ در آن شرایط تشخیص حق و باطل از یکدیگر بسیار سخت خواهد شد و خیلی از افراد ممکن است دچار گمراهی شوند.

 

وی تبیین کرد: امروز به برکت نظام اسلامی ایران به جایگاهی در منطقه دست یافته ایم که دشمن در برابر عظمت نظام به دست و پا افتاده است؛ اینکه رئیس جمهور آمریکا پس از گذشت 7 سال و با هزینه چند هزار میلیارد دلار در خاورمیانه مجبور است به صورت مخفیانه وارد کشور عراق شود دلیلی ندارد جز خفت و زبونی او و دولت ستم پیشه آمریکا.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز در پایان خاطر نشان کرد: تمام اتفاقات بزرگ و کوچکی که در دنیا در حال وقوع هستند، نشان از مکر و حیله آمریکا برای به زانو درآوردن نظام اسلامی و ملت بزرگ ایران است، لذا همه ما وظیفه داریم با تبیین خدمات انقلاب و شفاف سازی توطئه های دشمن، مردم را نسبت به اتفاقات زمانه آگاه کرده و سد راهی شویم در برابر ورود و نفوذ فتنه های آینده.

انتهای پیام/