به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام داوود عبداللهی، امام جمعه موقت درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: تقوای الهی را پیشه کنید که آن بهترین زاد و توشه آدمی برای ورود به سرای آخرت است.

امام جمعه موقت درگز رحلت یار وفادار امام و رهبری، حضرت آیت الله عظمی شاهرودی را به رهبری و ملت شریف ایران تسلیت گفت و از خداوند متعال برای خانواده های داغ دیده در حادثه مدرسه سیستان و دانشگاه آزاد تهران صبر و اجر جزیل مسئلت کرد.

وی با بررسی بودجه سال 98، خطاب به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نگاه نمایندگان به بحث بودجه 98 باید در سطح ملی و بین المللی بوده و صرفا به فکر منافع شهر و استان خود نباشند؛ بودجه دفاعی کشور در حالی 27 درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده که فشارها و توطئه های دشمن نسبت به این نظام روز به روز در حال افزایش است؛ این اقدام مسئولین دولتی را نمی توان به فال نیک گرفت.

حجت الاسلام عبداللهی عنوان کرد: خروج نظامیان آمریکا از سوریه و افغانستان به دستور ترامپ، شکستی است برای دولت آمریکا و حاکی از کمبود شدید بودجه و اعتبارات در این کشور دارد؛ مسئولین عزیزی که هنوز دل به ترامپ و وعده های دروغین او بسته اند بدانند، اینها به قوانین کشور خود پایبند نیستند، چگونه انتظار دارید به قوانین بین المللی پایبند باشند.

امام جمعه موقت درگز در ادامه با تاکید بر حفظ تقوا به عنوان عامل عاقبت بخیری افراد عنوان کرد: اگر در برخورد با یک فتنه راه خود را به درستی تشخیص دادیم نباید دچار غرور و خود شیفتگی شویم چرا که فتنه ها در پیش است و لحظه ای غفلت، انسان را به عمق چاه ذلت می کشاند.

وی گفت: مثال بارز این گفته کسانی هستند که سالهای سال یار امام و رهبری بودند و برادری خود را به انقلاب ثابت کرده بودند اما در فتنه سالهای 78 و 88، هویت انقلابی خود را از دست داده و از مسیر ولایت فاصله گرفتند.

حجت الاسلام عبداللهی یوم الله نهم دی را یکی از مظاهر لطف و رحمت خدا بر مردم ایران دانست و تشریح کرد: عده ای از فرط شرمندگی و روسیاهی، به دنبال فراموشی و به خاک سپردن فتنه 88 هستند، اما تا زمانی که لعن خدا بر آل زیاد و آل مروان باقیست، ما هم دست از لعن فتنه گران بر نخواهیم داشت.

امام جمعه موقت درگز تاکید کرد: مردم زمان پیامبر (ص)، غدیر علی (ع) را تبدیل به عاشورا کردند اما ملت شریف ایران با بصیرت علوی خود، عاشورای حسین (ع) را مبدل به غدیر نهم دی کردند؛ در این میان بدا به حال مسئولینی که هنوز دغدغه آنها رهایی و نجات اربابان فتنه است؛

وی در پایان خاطر نشان کرد: دشمن هیچ گاه دست از کینه توزی و حلیه گری علیه ملت ما دست بر نخواهد داشت؛ پس اگر می خواهیم در فتنه های زمانه سربلند بوده و دین و دنیای خود را از دست ندهیم باید گوش به فرمان ولی امر خود باشیم.

انتهای پیام/