به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری پیش از ظهر امروز در نشست کار گروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: توزیع عادلانه اعتبارات، تسهیلات و امکانات در سطح روستاها از اقدامات دولت تدبیر و امید است که هنوز ادامه دارد و اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح، 1705 نفر از شهرستان خلیل آباد در سامانه ثبت نام کرده اند، خاطرنشان کرد: 1553 طرح مربوط به اشتغال روستایی و 152 طرح مربوط به اشتغال فراگیر بوده است.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه با توجه به اولویت ها و رسته های شغلی از 1553 طرح اشتغال روستایی به علت عدم مطابقت یا عدم ارسال مدارک 1053 طرح رد و مختومه شده است، تصریح کرد: 323 طرح توسط بانک ها در دست بررسی است و 166 طرح به مبلغ 12 میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه از 152 طرح اشتغال فراگیر در شهرستان خلیل آباد 128 طرح مختومه یا رد شده است، اذعان کرد: 21 طرح اشتغال فراگیر در بانک ها در دست بررسی است.

شاکری با اشاره به اینکه با توجه به اینکه خلیل آباد یک منطقه کشاورزی محسوب می شو، 87 درصد کل اعتبارات پرداختی به بخش کشاورزی اختصاص پیدا کرده است، عنوان کرد: 12 درصد اعتبارات به بخش صنعتی و صنایع دستی و یک درصد اعتبارات به بخش خدمات پرداخت شده است.

وی با تاکید بر اینکه تعهد اشتغال شهرستان خلیل آباد در سال 97،  949 نفر بوده که 964 نفر ثبت سامانه رصد شده است، تشریح کرد: 102 درصد تحقق اشتغال شهرستان خلیل آباد در سال 97 تا به امروز است.

این مقام مسئول با بیان اینکه دولت دوازدهم به صورت علمی و با تمام توان سعی در برطرف کردن مشکلات دارد و همه باید در این زمینه همراهی لازم را داشته باشند، افزود: کوچکترین انحرافی در پرداخت تسهیلات نباید داشته باشیم و پرداخت تسهیلات به اشتغال واقعی منجر شود.

انتهای پیام/