به گزارش صبح توس؛  ظهر روز گذشته مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب درگز با حضور دادستان مشهد مقدس در سالن همایشهای اداره ارشاد برگزار شد.

 

در این جلسه مصطفی دلخواه به عنوان دادستان جدید درگز معرفی شد و از درایت و هوشمندی خلیل الله برزنونی دادستان اسبق درگز در حل مسائل و مشکلات شهری و رسیدگی سریع به پرونده های قضایی تشکر و قدردانی شد.

 

غلامعلی صادقی با تاکید بر الزام وجود قانون به عنوان یکی از نشانه های پیشرفت کشور اظهار کرد: هیچ گروهی بدون قانون نمی تواند به بقای خود ادامه دهد؛ حتی یک جمع دو نفره برای پیشبرد اهداف و منافع خود نیاز به قانون دارد.

 

دادستان مشهد تبیین کرد: قانون مبنای همه خوبی ها بوده و بی قانونی منشا تمام تخلفات و نارضایتی هاست؛ امروز به برکت نظام اسلامی ایران می توانیم ادعا کنیم قوانین ما که از فیلتر شورای نگهبان می گذرد عین فقه و آیات ائمه معصومین بوده و مخالفتی با شرع و اسلام ندارد.

 

حجت الاسلام محمدحسین ایروانی قضاوت و داوری را از جمله سخت ترین و البته ارزشمند ترین کارها دانست و تاکید کرد: پذیرش مسئولیت قضاوت، اراده آهنین و ایمان قوی و مستحکمی را می طلبد؛ مطابق روایات اسلامی قاضی اگر عادل باشد سعادت و اگر خدای ناکرده در انجام مسئولیت های خود کوتاهی کند شقاوت اخروی نصیب او می گردد.

 

در ادامه این مراسم خلیل الله برزنونی رسالت خود را مبارزه واقعی با هنجار شکنان و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی جامعه بیان کرد و ضمن ارائه گزارش عملکردی از فعالیت 25 ماهه خود در شهرستان درگز عنوان کرد: برخورد با نزاع های دسته جمعی و گروهی، دستگیری سریع و تعقیب متهمان، طرح های ضربتی برخورد با قاچاقچیان و تولید کنندگان مواد مخدر و مشروبات الکی، اجرای سه مرحله شلاق علنی برای مرتکبین جرایم خشن در میادین اصلی شهر و برخورد جدی با فساد اداری تنها بخشی از خدماتی است که در این مدت به شهروندان درگزی ارائه شده است.

 

وی افزود: با توجه به مدعی العموم بودن دادستانی، سعی شد با ورود فعال به مسائل شهری و حل و فصل مواردی همچون سد معبر، نواقص جاده ای، مشکلات بهداشتی استخر شهرستان، برخورد با محتکران، متصرفین در اراضی ملی، قاچاقچیان چوب و کالا و رفع تجاوز از حریم بستر رودخانه زمینه آسایش مردم درگز را فراهم کنیم.

 

دادستان گلبهار در پایان خاطرنشان کرد: رسیدگی به 16900 پرونده در مدت 25 ماه، نشان از عملکرد مثبت دادسرا دارد؛ در طول این مدت میانگین زمان رسیدگی به پرونده های ورودی به دادگستری کمتر از 15 روز بوده و به لطف خدا و با همت پرسنل سخت کوش دادگستری، سال گذشته موفق به کسب رتبه اول در پیشگیری از وقوع جرم در سطح استان شدیم.

انتهای پیام/