به گزارش صبح توس؛  مجتبی بهاروند با بیان این مطلب در برنامه زنده رادیویی شهر بهشت که از صدای خراسان رضوی با موضوع روز حمل و نقل برگزار شد، اظهار کرد: فعلا خبری از افزایش قیمت نیست. اما واقعیت این است که اگر قرار باشد حمل و نقل عمومی خوب و مناسب داشته باشیم، باید بپذیریم شهروندان بخشی از هزینه های حمل ونقلی را بپردازند. در غیر این صورت اگر قرار باشد افزایشی صورت نگیرد، این امر بر کیفیت خدمات تاثیر گذار است.
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد افزود: اگر بودجه شهرداری مناسب باشد و بتواند یارانه به حمل و نقل عمومی بدهد مشکلی نیست. اما بخش خصوصی برای تامین هزینه های خود با مشکل مواجه خواهد شد.
بهاروند به موضوع قاچاق سوخت اشاره کرد و ادامه داد: نرخ فراورده های سوختی باعث شده اکثر منابع قاچاق شود. 100 میلیارد تومان به عنوان یارانه سوخت پرداخت می شود، این در حالیست که 60 میلیارد آن نصیب قاچاق کنندگان سوخت میشود و 10 میلیارد آن نصیب قشر ضعیف جامعه می شود و مابقی در اختیار دهک های پردرآمدقرار می گیرد.
وی خاطر نشان کرد: مادامی که سوخت در کشور ارزان است، در جاهایی که ضرورت ندارد از وسیله شخصی استفاده می شود و ضرورت دارد نرخ سوخت به صورت واقعی استفاده شود.
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص معیشت و مسکن اتوبوسرانان، گفت: در شورا لوایحی مورد بررسی قرار می گیرد که از سوی شهرداری ارجاع می شود. اما در یکسال گذشته لایحه ای در این خصوص ارجاع نشده است.

انتهای پیام/