به گزارش صبح توس؛ مجید طاهرپور عصر امروز در نشست هم اندیشی تشکل های تعاونی روستایی خلیل آباد که با حضور مدیرکل تعاون روستایی خراسان رضوی، فرماندار خلیل آباد و مدیرعاملان تعاونی های شهرستان خلیل آباد برگزار شد، اظهار داشت: بیش از 90 درصد مردم خلیل آباد به حرفه کشاورزی مشغول هستند.

وی با بیان اینکه تعاونی های کشاورزی در توسعه کشاورزی خلیل آباد نقش بی بدیلی را ایفا می کنند، خاطرنشان کرد: چند سالی است که تحولات خوبی در مجموعه تعاون روستایی شهرستان خلیل آباد رخ داده است.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد با تأکید بر اینکه مطمئناً تقویت تعاون روستایی باعث تقویت جهاد کشاورزی و در مجموع کشاورزی شهرستان می شود، تصریح کرد: تأمین کود یکی از درخواست مهم کشاورزان است و با توجه به اینکه سطح زیر کشت منطقه بالا می باشد تقاضا داریم نسبت به تأمین کود های مورد نیاز توجه جدی شود.

 

نظام صنفی کشاورزی خلیل آباد بیش از 5 هزار عضو دارد

جواد قاسمی در این مراسم با اشاره به اینکه تعاون روستایی شهرستان خلیل آباد دارای 17 تشکل است، اذعان کرد: اداره تعاون روستایی خلیل آباد طی یک سال گذشته در توزیع نهاده های کشاورزی، بذر، آرد، کودهای ریز مغری و مواد سوختی فعالیت داشته است.

وی همچنین با بیان اینکه توزیع برنج، شکر، میوه، مرغ و گوشت در جهت تنظیم بازار نیز از دیگر فعالیت های تعاون روستایی در شهرستان است، عنوان کرد: خرید توافقی از کشاورزان و دامداران در زمینه های مرغ گوشتی، شیر، جو و... از فعالیت های تعاون روستایی محسوب می شود.

رئیس تعاون روستایی خلیل آباد با تأکید بر اینکه نظام صنفی کشاورزی خلیل آباد بسیار فعال است، تشریح کرد: نظام صنفی خلیل آباد دارای 3305 پرونده و 5100 عضو است.

وی همچنین در ادامه ابراز کرد: تشکل‌های تحت نظارت اداره تعاون روستایی خلیل آباد برای سال سوم رتبه اول تهیه صورت‌های مالی و حسابرسی را در بین شهرستان‌های استان خراسان رضوی کسب کرده است.

 

نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی در خلیل آباد از مشکلات بخش کشاورزی است

مجتبی شاکری در این مراسم با بیان اینکه شهرستان خلیل آباد با دارا بودن بیش از 6 هزار هکتار باغات انگور سالانه 180 هزار تن انگور و کشمش تولید می کند، اظهار داشت: این شهرستان در تولید محصولات باغی از جمله شهرستان های پیشرو محسوب می شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته مرحله اول یارانه کشمش پرداخت شد و در حال رایزنی برای گام برداشتن در جهت رشد و توسعه کشاورزی منطقه با کمک کشاورزان هستیم، تصریح کرد: دولت نگاه ویژه ای به روستاها دارد که در همین زمینه 260 طرح در سامانه کارا تأیید و تسهیلات قابل توجهی به روستائیان پرداخت شد.

فرماندار خلیل آباد تعاونی های روستایی را محور فعالیت های اقتصادی شهرستان دانست و اذعان کرد: نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی در شهرستان یکی از مشکلات بخش کشاورزی است.

انتهای پیام/