رمضانعلی اخوان در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس با اشاره به تشکیل و اعزام گروه‌های بسیج پزشکی به مناطق محروم شهرستان اظهار داشت: تیم‌های تشکیل شده از پزشکان و پرستاران بسیجی از ابتدای سال تاکنون با اعزام به مناطق محروم و حاشیه‌ای شهرستان به بیش از یک هزار و 120نفر از همشهریان خدمات پزشکی ارائه کرده‌اند.

 

وی با بیان اینکه این افراد به‌صورت داوطلبانه و در قالب طرح شهید رهنمون به مناطق حاشیه اعزام می‌شوند تصریح کرد: از ابتدای سال 22نوبت تیم پزشکی متشکل از پزشک پرستار مشاوران بهداشتی و کادر فوریت‌ها پزشکی به مناطق مختلف اعزام‌شده است.

 

اخوان در ادامه با اشاره به این‌که ازجمله مهم‌ترین اهداف این طرح پیشگیری از بیماری‌ها است تأکید کرد: خوشبختانه حضور مشاوران بهداشتی هم‌زمان با حضور پزشکان و پرستاران موجب ارتقا سطح دانش بهداشتی افراد شده که خود عامل مؤثری در کاهش شیوع و بروز بیماری‌ها است.

وی ادامه داد: با کاهش بروز بیماری بسیاری از هزینه‌های خانوار در حوزه درمانی کاهش پیدا خواهد کرد.

 

مسئول بسیج جامعه پزشکی ناحیه مقاومت سبزوار همچنین از ارائه خدمات ویزیت رایگان به‌تمامی همشهریان به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد و افزود: طی این هفته بیش از 600نفر از همشهریان خدمات معاینه رایگان پزشکی و دندان‌پزشکی را دریافت کرده‌اند.

 

وی همچنین از توزیع بیش از بیست‌وپنج میلیون ریال دارو به‌صورت رایگان در طرح شهید رهنمون خرداد.

 

انتهای پیام/